Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lökhárító cserének mi a...

Lökhárító cserének mi a "legális" folyamata?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete vettem egy BMW E46 320d autót, amit szeretnék kicsit feldobni, persze a legális keretek közt. Ha például egy "M style" lökhárítót szeretnék rakni/rakatni az autóra, azt meg tudom úszni mindenféle körök nélkül, vagy ehhez is szükséges a műbizonylat, illetve a forgalmiba való beleírás?

2021. febr. 2. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutya se fog vele foglalkozni. Ültetni is lehet ésszerű keretek közt, lényeg hogy fekete rugó legyen....
2021. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lökhárítóról nem kell semmi, beéítéséről sem.

Rendesen legyen felfogatva, ennyi.

2021. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyári alkatrészeket teszel rá, nincs akadálya. Az "M" sorozat elemei ilyenek, gond nélkül lecserélheted, 99,9%, hogy senki sem fogja észrevenni rajtad kívül.
2021. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, kb. minden második E46 már "M-packet", mert utólag ráaggattak egy M look lökhárítót. kutyát nem fog érdekelni.

Egyébként elég macerás lenne.

Élből kellene számla az új alkatrészről, aminek van TÜV engedélye, azzal kiállítanak egy tanusítványt, hogy tényleg jó a kocsihoz, felrakható, aztán kérsz átalakítási engedélyt, felszerelteted számlával egy műhelyben, majd soron kívüli műszaki.

Egy százas nagyjából ez a móka ahhoz képest, ha megveszed a bontott lökhárítót, aztán feltákoljátok a sufniban.

2021. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lökhárítót cserélheted minden további nélkül.
2021. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. febr. 2. 15:49
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy én az egy hete vett 15-20 éves prémiumnál a költségesebb alkatrészekre tennék félre, nem szpoilerre.

Persze te tudod, lehet patika, mindent cserélt rajta a svájci orvos, mielőtt eladta.

2021. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7: Tudom, hogy gyakran nem számít, de nem az alsó árkategóriából választottam (legalább 10 autót megnéztünk, segítségemre volt egy autószerelő haverom, illetve be is lett vizsgáltatva vásárlás előtt). Kettőstömegű, illetve pár komolyabb dolog (nem annyira értek hozzá, de a számla megvan mindenről) az elmúlt 1-1.5 évben cserélve lett, szóval nem készülök olyan hatalmas költségekre, persze nyilván van vésztartalékom esetleges soron kívüli javíttatásokra, ezen felül szeretném picit esztétikailag is feldobni olyanokkal, hogy sötétített üveg a B oszloptól, az említett lökhárító, meg ilyenek
2021. febr. 3. 00:28
 9/13 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, van félretett pénzem javíttatásra, az esztétikai elemeket nem ehhez nyúlva szándékozok finanszírozni
2021. febr. 3. 00:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha fel akarod dobni, akkor meg inkább ültesd le kicsit meg tegyél rá valami jobb felnit


#4

2021. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!