Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopott motort kiszabad égetni?

Kopott motort kiszabad égetni?

Figyelt kérdés

Február 26-án megyek Pestre Debrecenből autópályán meg nyilván vissza is, szerintem már csak az oda út is elég lesz a kiégetésre (231 km ebből szerintem min. 200 km autópálya).

Egy 1.6 benzin 1996 Golf 3-ról van szó, korábban már kérdeztem itt kiégetés témában, úgyhogy most a kérdésem nem a távról meg a fordulatról szól (5200-on tilt, tehát olyan 4000-4200 fordulatot ajánltatok nekem végig az úton.)

Hanem azt akarom tudni, hogy biztos nem lesz e baja? Jelenleg műszakilag tökéletes, most volt nagyszerviz (olajcsere, új szűrők, gyertyák, bontott trafó, termosztátház, vízcsövek egy része cserélve, van amelyiknél még kicsit ereszt a csatlakozásoknál, teljes vezérlés csere vizpumpával és fogaskerékkel is, hosszbordásszíj csere, toronycsapágyak, új féktárcsák és fékbetétek (már bekoptatva), motortartó bakok, akkumulátor, egy éve új hűtőventilátor, új fékfolyadék és hűtővíz csere, önindító felújítás, stb de kb ennyi ami műszakilag fontos és cserélve lett. Természetesen minden minőségi alkatrész, lelkiismeretes kiváló szerelővel elvégeztetve.

Egyetlen probléma, hogy kicsit kopott a motor, néha elkezd 3 hengerezni a pirosnál állva aztán vagy befejezi vagy lefullad, gázfröccsre megszűnik a probléma. Kb havi 1x fordul elő (kb 1000 indításonként, igen elég sok egy hónapba, futárkodás..).

Valamint 10-ből 8-szor indítás után ahogy elalszik az olajnyomás lámpa rögtön visszagyullad 1 másodpercre majd elalszik ujra. Ez nem tudom milyen problémát jelenthet, de csak az indítás pillanatában fordul elő.


Kérdés, nem lesz baja, hogy 2,5 órán keresztül 4200 fordulaton lesz járatva 200 km-en át? Ha van más javaslat, meghallgatom.



2021. febr. 3. 11:38
1 2
 11/20 veterán vas ***** válasza:
73%

Folyik mindkét oldalon a fűtőradiátor bekötése, reggelre tócsa van alatta, de neked az a terv, hogy 2,5 órát akarod nyomni 4200-on.

Ja, meg néha-néha kigyulladó olajnyomás lámpája, de máskülönben semmi komoly.


Te egy vicces gyerek lehetsz! :D

2021. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11-es: figyelj már, mindez le volt írva a kérdésemben, te voltál az első válaszoló, egy pillanatra el is hittem, hogy értelmes vagy, mostmár legalább kiderült, hogy kettőnk közül te vagy a retardált.. saját magadnak mondtál most ellen... inkább ne írogass itt senkinek, mert nem vagy valami hiteles... másik pedig, tényleg nem tudom mi értelme eltúlozni és kifordítani a szavaimat, mert se nem folyik, se nincs tócsa a kocsi alatt, olvasd el mégegyszer, hogy írtam és értelmezd is... 1 hónap (3-4 ezer km) után beletöltök fél decit a kiegyenlítő tartályba, wow, szinte látom magam előtt ahogy sugárban spriccel mindenhonnan a hűtőfolyadék meg horgásztó van reggelre a kocsi alatt... barom!
2021. febr. 3. 14:53
 13/20 D. Brasco ***** válasza:
75%
Biztosan sok ertelme van egy millio sebből vérző kotla szart órákon keresztül kinoztatni kikormolás cimen.......
2021. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 veterán vas ***** válasza:
61%

Kedves kérdező!


"-mindkét csővégnél le van folyva.....

-alsó csőcsatlakozásnál csepeg...

-reggelre 10cm tócsa..."

Na vajon ki írta ezeket ma 13:25-kor?

2021. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

13: neked is csak annyit tudok mondani, hogy olvass és értelmezz mielőtt hülyeséget írsz, főleg ilyen hangnemben, paraszt!


14: ne erőltesd, ami nem megy... mondom mégegyszer, OLVASS ÉS ÉRTELMEZZ! Nem elég csak az egyik feltétel... a folyva nem egyenlő folyás, a csepegés lehet gyors-lassú, jelen esetben a szövegkörnyezetből egyértelműen megállapítható, hogy nagyon lassú csepegésről van szó, a 10 fm tócsa nem egyenlő 10 fm “tócsa”...nem tudtam, hogy ide retardáltak is írnak, legközelebb idézőjel helyett kiírom, hogy 10 centiméteres körben az aszfalton halvány, az aszfalt színétől sötétebb elszíneződés látható vélhetően, mert nedves lett a lecseppenő hűtővíztől... retardált.. OLVASS ÉS ÉRTELMEZZ!

2021. febr. 3. 20:35
 16/20 A kérdező kommentje:
cm*
2021. febr. 3. 20:36
 17/20 D. Brasco ***** válasza:
73%
Figyelj akkor a legjobb lesz ugy kiégetni,hogy telelocsolod benzinnel....aztán kellő tavolságból beledobsz egy égő gyufát!
2021. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 veterán vas ***** válasza:
61%

Csúnya a szád nagyfiú!

Csak azért, mert nem tetszik mások véleménye, az egyiket retardáltnak, a másik parasztnak, a harmadik baromnak, és had ne folytassam minek nevezed. Viszont amikor a saját szavaidat kell újrafogalmazni és megmagyarázni, akkor lehet, hogy talán mégis nálad vannak problémák.

Persze, ez csak feltevés, hisz semmi sem bizonyítható.

Lényeg, hogy senkivel ne foglalkozz, tegyél a világra és égesd kedvedre a csodás Golfodat!(közben persze magadat is)

Sok sikert hozzá!

2021. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező te semmit nem értesz az autókhoz ezt kb ott ki lehet szúrni az első bekezdésben(nekem). Na most én nem állítom, hogy én mindent tudok, de azért a tökéletes állapotú autó alatt semmilyen tócsának nem kellene lennie, meg 3 hengerezésnek. Ez így kb még távolról is egy lerugott szagú már bocsi de, hogy ennek a kiégetésnek mi értelme van azt nem értem. Kokszot diohejjal lehet kitakarítani, vagy hengerfej leszed és gepmuhely. De elárulom neked, hogy még akkor se ereznel semmit, mert talán nem annyira kokszos mint egy újabb akármilyen benzin/t.benzin, hogy 100e km után fel kiló koksz van rasulve a szelepszárakra. Szóval semmi értelme ennek, inkább tartsd rendben, mert ahogy olvastam van rajta javítani való…
2021. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én egyébként mást néztem volna futár autónak..
2021. júl. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!