Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy mai, 2021-es új autó,...

Egy mai, 2021-es új autó, amibe turbómotor, részecskeszűrő, kettőstömegű lendkerék stb. van azt 10-15 évesen kuka lesz?

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha azok az emberek szervizelik akiknek egy turbó (a lehető legegyszerűbb feltöltési mód) működése felfoghatatlan varázslatnak és boszorkányságnak tűnik akkor igen.

Más különben a turbó haszonjármű szakágban már ősidők óta szolgál, nem szoktak lehullani a kamionokról, buszokról csak úgy a turbófeltöltők, mint ahogy a személygépjárműves szakágban rettegnek tőle, pedig munkagépek azért jócskán nagyobb teljesítményt és terhelhetőséget követelnek meg. A részecskeszűrő vagy egy egyszerű lendkerék is több évtizedes találmány és ahonnan jön ott többnyire hiba nélkül szolgál, bizonyított technológiák.

2021. febr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mindezek a 15-20 éves autók nagy részében is benne vannak.
2021. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Ezt nem lehet tudni,de normális felhasználás alatt,rendszeresen karbantartva kb 10 évente kicseréled ezeket egyszer és megy tovább,valószínűleg.
2021. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
A mai vackokat nem 15 évre tervezik, hanem dobd ki pár évesen, vegyél újat abból van a nyereség.
2021. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Azért nem ilyen rossz a helyzet. Turbó, lendkerék, részecskeszűrő stb. ezek azért nem igényelnek néhány évente cserét (kb. 10 évig bírják).


A mai autók sokkal többet bírnak, sokkal nagyobbak, erősebbek, kevesebbet fogyasztanak, biztonságosabbak, alap a klíma, stb. Sztem ennyit megér majd, de egyébként 15 múlva már nagyon sok olcsó elektromos autó lesz, amiknek meg 0 a szervízigényük, csak az akksit kell megnézni, h mennyi kapacitás maradt benne.


Most egy elég furcsa átmeneti időben vagyunk, egyy nagy technológiai váltásban (a belsőégésűek egyre rágábba, de jönnek az elektromosak, csak idő kérdése).

2021. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 ****a belsőégésűek egyre drágábbak
2021. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
#5 a francot bírnak annyit. a végletekig kiminimalizált anyagvastagságok, és anyaghasználat, a pénzügyisek, és a marketingesek terveznek kocsikat nem a mérnökök.
2021. febr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez a megállapítás erősen anekdotikus, nem tudom, hogy valamivel alá tudod-e támasztani.


Ez pont olyan, mint amikor azt mondják, h manapság minden mosgép/mikro/stb. néhány évet bír.

Ezzel ellentétesen minden statisztika azt mutatja, hogy 8-10 évet simán kibírnak, és nekem sem romlottak még el soha hamarabb.


Van igazság abban, amit mondasz, de a tények nem ilyen egyértelműek.


Másrészt miért jó egy 15-20 éves autó? Tényleg ez a cél?


Ha valakinek nincsen pénze újra (a legolcsóbb dácsia 3 millió, jaj de tudom, a csórók adnak a leginkább a presztízsre), az vegyen 5 éves kocsit törlesztőre. Havi 20-30 ezerért már lehet sokmindent venni, érdemes körbenézni. Ingyen se kéne 15 éves autó. Semmi sem tart örökké.

2021. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

tipikus fogyasztói társadalmi szemléleted van. Valamivel alá tudom e támasztani? nyitott szemmel kell járni a világban, ja és autók közt mozogni napi szinten. spiáterből öntött blokkok, picsányivékony perselyezésekkel, műanyag szívósorok, megnyúló bicikliláncból készült vezérlések.. agyon szenzorozott és persze elromló elektronikák, minden szar szoftveresen vezérelve, még egy rohadt elektromos ablakemelő is, ja alkatrészt már nem tudsz csereberélni egyik ilyen xarban sem mert még egy rohadt ablaküveget is össze kell lassan párosítani valamelyik ecuval a 700ból.


Az a helyzet hogy amilyen az autófelhozatal az utóbbi 20 évben, nos nekem 15 évnél FIATALABB kocsi nem kéne ingyen se..


Én szeretem a 20-30 éves autókat, azokban még volt tartósság. :)

2021. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van. Sosem vettem használtan semmit, lehet ezért nem gondoltam erre.

Most is egy 12 éves autóm van (tehát régi), amit még újonnan vettem.

És nem Toyota, vagy ilyesmi, hanem CVT váltós Nissan. (ezekre mondják, hogy még újonnan se vedd meg, és nekem 170'000 után is minden rendben van vele, nem volt semmi a kötelezőkön kívül.)

De lehet csak szerencsés vagyok.


"tipikus fogyasztói társadalmi szemléleted van."

Nem tagadom, bár nem gondolom, hogy ez rossz lenne.

2021. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!