Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Szabadság hídon átmehetek...

A Szabadság hídon átmehetek egy 3.5 tonnás kisáruszállítóval?

Figyelt kérdés

[link]


Mondjuk egy ilyennel átmehetek rajta?

[link]


Mert ugye ott a teherautó tiltás, és a piktogram szerint ez is az.

Azonban szerintem mivel ez B kategória, és nem haladja meg a 3.5 tonnát, és nincs 2 méter széles, minden további nélkül átmehetek vele.

Gondolom elsősorban azért van kitalálva, hogy a villamost ne akadályozzák azzal hogy szélességükkel belógnak a pályára, illetve talán a súlyuk miatt.

Viszont ha én a 3.5t furgonnal nem mehetek rá akkor egy páncélozott Mercédesz vagy akár egy Hummer sem mehetne át a súlyuk/szélességük miatt, ellenben mondjuk egy 5 tonnás lakókocsi átmehetne mert az nem teherautó?!


Utána olvastam, és bár ez kicsit anomália, de egy a képen belinkelt furgon az zárt kocsiszekrény ha nem tévedek?!


[link]



2021. febr. 4. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kreszt kéne elolvasni:

*r) * „Tehergépkocsival behajtani tilos” (43. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra tehergépkocsival - kivéve a legfeljebb 3500 kilogramm megengedett legnagyobb össztömegű, zárt kocsiszekrényű tehergépkocsit -, valamint vontatóval, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel behajtani tilos; ha a tábla súlyhatárt is megjelöl (44. ábra), csak az ezt meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű járművel tilos behajtani;"

[link]


Tehát dobozos furgonnal bemehetsz 3,5t alatt.


Bár a 2 méteres szélességkorlátozás már lehet, hogy gondot okozna.

2021. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Teherautó az teherautó , a lakókocsi meg nem és a Hammer sem teherautó.

Pedig elég egyértelmű.

2021. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért szélesebb mint egy szgk. Sztem simán megvan a 2 m. Az én Focusom kb. 1.8m széles. Ez a kisteher már simán belóghat az űrszelvénybe, és ha jön a vili, akkor lesznek gondok.
2021. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szélesség korlátozásnál nem csak a gyári kasztni méret számít, hanem az oldalsó visszapillantó is. Így lesz a 186 cm széles fókából majdnem 210 cm. A furgon pedig kb 230 cm.
2021. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!