Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eladom az autót, akkor ezt...

Ha eladom az autót, akkor ezt a részét belekalkuláljam az árba, vagy én magam intézzem?

Figyelt kérdés
Egyéni rendszám van az autómon, ami öröklődik, mivel nem az autóhoz kötött, hanem a személyéhemhez. Tehát átrakhatom másik autóra. Viszont az eladásnál le kell vetetnem, újra kell rendszámoztatnom az autót, hogy az éppen aktuális betűvel kezdődő rendszámot megkapja. Plusz új forgalmi is kell az autónak, illetve érvényesítő matrica a szélvédőre, bár azt a rendszámmal együtt küldik. Szóval mindezen dolgok árát belekalkuláljam az eladási árba, tehát annyival kevesebbért adjam az autót, vagy úgy illik, ha én magam csinálom meg mindezt eladás előtt, hogy a leendő tulajdonosnak ne kelljen ezzel foglalkoznia, ne kelljen erre is költenie? Bár most belegondolva lehet, addig el sem adhatom, míg az egyéni rendszám rajta van, elvégre az az enyém, nekem kell vele foglalkozni. Mikor anno intéztem a rendszámot az okmányirodán, erre nem kérdeztem rá.

2021. febr. 4. 21:14
 1/2 A kérdező kommentje:
*Van az a megoldás, hogy kivonaton az autót a forgalomból eladás előtt, lekerül róla a rendszám, és így adom el. Csak nem biztos, hogy a leendő tulaj akar arra költeni, azzal foglalkozni, hogy újra forgalomba helyeztesse, ezáltal megkapva a sorozatrendszámot.
2021. febr. 4. 21:27
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez alku kérdése csak.
2021. febr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!