Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen oka lehet még a kormány...

Milyen oka lehet még a kormány rázásának?

Figyelt kérdés

Üdv!

A helyzet, hogy már voltam 2 szerelőnél és 3 gumisnál, szóval eddig:


-2 első féltengely csukló cserélve SKF-re, egyértelműen sz@rok voltak, most gyorsításra nem ráz a kormány

-a téligumi új, kleber(205/55R16), az acélfelni szintén új(16"), 3 helyen is centíroztattam, de még mindig ráz..

-futóműállításon is voltam


érdekes, mert 100 alatt is érzek egyfajta vibrációt, mintha remegne picit a kasztni, viszont 115-120km/h-tól kezdi a kormány is, viszont nem mindig. Autópályán sokat járok, így van időm "tesztelgetni". Van amikor elérem a 130-at és semmi, előzök párat és elkezdi a remegést, míg máskor 100felett indul a buli.

Fékezésre nem remeg bele.

A szerelőmnek (meg egy másiknak) nincs ötlete, már gondolkodtam, hogy márkaszervizbe is elviszem, mert nagyon unom.


Unalmamban feldobtam a nyárités mentem egy kört, ott is vibrál...


Esetleg valaki tapasztalt már ilyent? (amúgy Skoda Superb 2 a kocsi)"



2021. febr. 7. 07:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lengéscsillapító is okozhatja.
2021. febr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálam féktárcsa cserével elmúlt. Semmi rázás.
2021. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Féktárcsa nem valószínű, mert akkor fékezésnél vibrálna.

A hátsó kerekeket is átnézetted?

2021. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szervizbe kellene vinni ahol van rázó pad és úgy alá nézni.
2021. febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat!


3-as,

A helyi szerelő elvileg átnézett mindent, de nem talált semmit. Viszont ha megnézem, hogy hány műhelyben voltam az elmúlt években...valahogy nem találok egy igazán precíz szerelőt.. ezért gondolkodtam a márkaszervizen, igaz, jóval drágább, de talán...


4-es, lehet az lesz, szerintem hétfőn kérek időpontot, aztán kiderül

2021. febr. 7. 09:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem menet közben is rázott végig nagyobb tempónál nem csak fékezéskor. Gumisnál is voltam, kerekeket is centríroztattam. A futóművet, lengéscsillapítót markászévizben ellenőriztettem. Mindenhol azt mondták, hogy minden rendben és arra a kérdésre, hogy mitől ráz mégis, széttárták a karjukat.

Évekig rázott, aztán féktárcsa szerére egy csapásra elmúlt. De akkor rendben, csak véletlen egybeesés és csoda történt, megjavult magától.

2021. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-os


Nem zárom ki én sem a féktárcsa cserét, mert már olvastam róla, hogy egy kis deformációnál is rázhat.

Ha a márkaszerviz sem tud semmi hasznosat mondani, akkor veszek új tárcsát+betét előre-hátra, aztán meglátjuk :) Nekem is már tavaly nyár óta ráz és egyszerűen nincs megoldás.

2021. febr. 7. 11:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálam is, a kerékkel van a gond, centírozás, vagy ha az nem, futómű állítás megoldja.
2021. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as


az a baj, hogy több helyen is próbáltam centíroztatni(sőt, nyárival is próbáltam), meg futóművet is állíttattam, de semmi....

2021. febr. 7. 11:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én esetemben azért gondolok erre, mert a téli gumival nem csinálja. Esetleg nálad befog a fék? Vagy rosszul kopott féktárcsa? Ezekre tudok még gondolni.
2021. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!