Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ETZ 125 egy idő után...

MZ ETZ 125 egy idő után szaggat majd le is áll, mitől?

Figyelt kérdés
Van egy mz etz 125 ösöm, műszakilag szerintem jó állapotban, szépen húz, könnyen gyullad nagy hidegben is, kicsit magas a kezdeti alapgáz, de amikor bemelegszik szépen lemegy 1300 rá és stabilan tartja. Probléma csak akkor van, amikor 5. ben pörög olyan 6000 fordulaton 85-90 km/h sebesseggel pár perc után egyszer csak "kihagy" és utána mintha nem is kapna szikrát el kezd lassulni, ha nem engedem visszább a gázt és amikor visszább is engem jó ideig semmi ereje, vissza kell váltanom 4. be jól kihúzni és megint megy egy pár percig, de, ha csak például 5000 ig pörög és 70 km/h t megyek, akkor semmi probléma nem jelentkezik. A megszakító szerintem jó a gyertya is és például 4. ben nem okoz neki gondot 7300 al pörögni. A keverékem 4 liter benzin 100 ml félszintetikus olaj.

2021. febr. 9. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tipikusan olyan tünet, hogy valami melegszik.

Ilyen sorrendben nézném.

1 gyertya

2 kondenzátor

3 trafó

2021. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Benzin szint!

Vagy csap dugulás!

2021. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyertya, kondi, trafó jó a gyertyán kívül a többi nem is melegszik talán a trafó, de csak éppenhogy. Az üzemanyagszintet megnézem, azon akkor növelnem kellene?
2021. febr. 13. 13:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Benzincsap jól átereszt?
2021. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

“ Gyertya, kondi, trafó jó”


Hogy állapítod meg?

2021. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A benzincsap rendesen át ereszt, próbáltam amikor levettem a csövet a karbiról szépen egyenletesen folyt a benzin nem szelíd mennyiségben. Gyertyát tudom, hogy jó, mert többel is próbáltam több márkával is és mindegyikkel ugyan ez a helyzet áll fent a trafó meg nem melegszik és sehol nem látszik égés rajta és nem is melegszik.
2021. febr. 13. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Emelj a benzinszinten!
2021. febr. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget a megszakító volt a probléma, de hiába cseréltem minőségtelen mind, amit a közelben tudok találni újonnan. Nekem a legolcsóbb megoldást ez jelentette : [link] kicsit sokáig tartott mire összeraktam és sikerült beüzemelni, de eddig 500 gondatlan kilométert nyújtott nekem. Nincs megszakító beégés nem úgy néz ki munka közben a megszakító, mint a csillagszóró és a gép is könnyebben gyullad.
2021. ápr. 26. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!