Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz beindítani egy...

Mennyire nehéz beindítani egy autószerelő műhelyet?

Figyelt kérdés
2021. febr. 9. 13:59
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Na megjelent prof brasco aki mindenhez is ért.
2021. febr. 9. 14:19
 12/33 anonim ***** válasza:
61%
Jöttem én is beszólni, de megsajnáltam közben a kérdezőt, annyira egyszerű mint a szög végén a kalap.
2021. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Nem kérek a sajnálatból. Korrekt választ szívesen fogadok.
2021. febr. 9. 14:28
 14/33 anonim ***** válasza:
84%

Én szeretnék normálisan válaszolni, de én is csak azt tudom mondani, hogy ha nem vagy tisztában azzal, hogy mi az abszolút minimum felszereltség, akkor minden bizonnyal nincs kellő tapasztalatot és tudásod a szakmában. Ez NEM oltás, NEM poénkodás, hanem tény.


Azt meg már meg sem említem, hogy nem létezik olyan, hogy "minimum" felszereltség. A minimum felszereltség attól függ, hogy mivel akarsz foglalkozni. Mindennel, vagy csak bizonyos dolgokkal? Sőt, még ezen belül sem egyértelmű, hogy mi a "minimum", mert egyeseknek ez a minimum, másoknak az. Hogy neked mi, azt neked kell tudni, de te nem tudod, mert nem vagy autószerelő - így pedig ne akarj szerelni.

2021. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

#14 Köszönöm.


Most kezdek egy képzést. Az elképzelésem a következő lenne:

főleg kisebb javítások, karbantartás (olajcsere, fékbetét, féktárcsa,kuplungcsere, vezérlés (ebből csak az egyszerűbb nem a láncos bmw) illetve autódiag. Meg lehet ebből élni ha az ember nem vállal be mindent?

2021. febr. 9. 14:36
 16/33 anonim ***** válasza:
77%
Hát van egy rakás előírás (tűz- és balesetvédelmi, környezetvédelmi stb.), amik megvalósítása nem két forint. Plusz megfelelő, minőségi szerszámok, egyéb kellékek, anyagok. Rezsiköltség. Adók, járulékok akármilyen adminisztrációs fizetnivalók. Szerintem kb. 10 milliót nyugodtan számolhatsz. Plusz az épület, ahol elkezded.
2021. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%

Ez a műhelykocsim:


[link]


5 misi volt a felszerelés és ez csak mentésre való.


Most kezded a képzést? 🤣🤣🤣

Majd ha lehúztál 10 évet kisinasként akkor agyalhatsz saját szervizen. Bilibe lóg a kezed!

2021. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha legálisan akarod csinálni, akkor nagyon nehéz. Ha a kezdeti befektetést nem vesszük figyelembe, akkor is rengeteg lesz évente a kiadásod. Ezt úgy szokás csinálni, hogy elmész 5-10 évet dolgozni alkalmazottként, ezalatt kialakul egy ismeretségi kör, illetve te is megtanulása rendesen szerelni, aztán utána már könnyebb beindítani egy műhelyt. Ha azonnal belekezdesz, akkor kizártnak tartom, hogy profitot tudj termelni. Kezdőtőkének kell kapásból legalább 3 millió, csak a legális dolgok intézéséhez. Ehhez még jön a felszerelés, alaphangon ugyanannyi. Nem árt egy kis "collateral" tőke, így meg már 10 millióhoz közelítünk.
2021. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
28%

Megjött "nem indul, Bekő Tóni" aranykoszorús autószerelő mester...


Az indítson műhelyt, aki ezt a kérdést már nem kell hogy feltegye. Általában egy szaki akkor szokott önállósodni, ha már ezeket az alapvető dolgokat átlátja. Egyébként csak ellenségei lesznek: fizetett ellenségek (alkalmazottak), és az ügyfelek.


Aki műhelyt indít, az viszi magával a kialakult ügyfélkörét. A baráti körében akad egy-két olyan szerelő, akiben bízik, és akikkel együtt tud dolgozni. Kell egy telephelyet bérelni valahol, még jobb ha van saját. Két-három állással, csápos emelőkkel. Szerszám hegyek. Minőségi mindenből, attól függ milyen márkákra állsz rá, márkaspecifikus célszerszámok is.

Diagnosztikai eszközök, legális szoftverrel. Egy ELM326-al nem sok mindent tudsz csinálni. Kell egy cég, ami az egész mögött áll, könyvelő, aki majd intézi a csomóféle állami rablás utalását. Ha nincs ügyfélkör, bele se kezdj, mert mire a nulláról felpörög, elfogy a pénzed. Ja, tíz, de inkább húsz millió alatt bele se fogj.

2021. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a technikai felszerelésen és tudáson kívül nagyon nem mindegy, hogy egyrészt hol, másrészt van-e már valami ismeretségi köröd, ugyanis úgy vettem észre, hogy mivel sokan nem értenek az autójukhoz félnek hogy lehúzzák őket, ezért ajánlás alapján választanak szerelőt.
2021. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!