Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szombaton betakarjátok az...

Szombaton betakarjátok az akkumulátort?

Figyelt kérdés
-20 fok lesz nem akarom h megdögöljön, felvinni nem tudom, be szabad takarni izolációs fóliával? ha igen nem csinál zárlatot ha mindkét saru között vezető lesz? nem értek hozzá, csak be akarom bugyolálni nefázzon meg
2021. febr. 11. 10:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz jó. Az izolációs fólia fém, és zárlatot okoz.Meg akkor érne valamit ha alatta meleg van, amit benttarthat.Az akkumulátor meg nem meleg.Kivéve esetleg töltéskor. Ha fel van töltve akkor nem lesz baja.
2021. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
köszi sajnos nem tudom h fel van-e töltve nincs mérőm
2021. febr. 11. 10:24
 3/35 anonim ***** válasza:
79%

Én - amíg volt autóm - rendszeresen felvittem az aksit a nagy hidegben.

Jót tesz neki, hidd el. Mellesleg a betakarás nem ér semmit.

Fogsz egy csavarkulcsot, kiszeded, beteszed meleg helyre. Sok-sok hónappal hosszabbítod meg így az élettartamát.

2021. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Soha nem takargattam semmilyen akkumulátort, pedig volt már párszor -20 fok.
2021. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%
Semmi értelme sem lenne. Az izolációs fólia sem nyújt 100% szigetelést, ráadásul nem pár percig lesz hideg, hanem órákon át, vagyis bejut a hideg. Ráadásul az izolációs fóliát azért tudod magadon használni, és azért nem fagysz meg, mert a saját testhőmérsékletedet bent tartja nagy hatásfokkal. De az akksi nem melegíti önmagát, tehát nincs amit bent tartson.
2021. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
64%

Még a nagypapám is felvitte anno a Lada meg Dacia akkuját.

Én nem veszem ki a modern kocsiból, mert akkor lehet programozni a rádiókódot, az ECM/PCM beállítások visszaugranak alapra, a riasztót meg ki kell kapcsolni, én meg nem akarok ezzel szórakozni minden alkalommal, amikor télen nagy hideg van.

2021. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam egyetlen autó gépkönyvében sem, hogy hidegben kérjük az akkumulátort kivenni, melegen tartani..


Kíváncsi lennék, hány svéd-norvég-finn-kanadai eszkimo veszi ki az aksit ha mínusz 30 lesz éjjel?...egyse. Ott a motoros szánok is pöccre indulnak.


Nézd meg a jutubon, hogy indítják a járműveiket Jakut-földön -30-ban.


Amúgy az Aldiban lehet néha kapni Li-Ion bikát..az kicsi, talán két kiló sincs, és szorult helyzetben pöccre indít.

2021. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
31%
...beállok a garázsba.
2021. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak betakargatom, hanem még mesét is olvasok neki. :)
2021. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%
Egy jól működő akksi simán bírja ezt a hideget. Ha köhög, akkor enyhe időben is fog.
2021. febr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!