Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2-ről átjelentkezhetek úgy...

A2-ről átjelentkezhetek úgy A1B-re, hogy ne kelljen a KRESZ tanfolyamot ismételten kifizetnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly 2 órám volt gyakorlópályán. Egyszer robogóztam, utána egy Yamahával váltogattam. Szeptember volt, mivel nem tudtam volna befejezni (3 hetente hívott az oktató) ezért mondtam, halasszuk jövőre.


Megtetszett a 125ös, ezért is kérdezem hogy át tudnék úgy jelentkezni A1B-re, hogy az elméleti részét ne kelljen ismét kifizetni?


A segítőkész válaszokat előre is Köszönöm!


2021. febr. 11. 13:31
 1/6 A kérdező kommentje:
B-s jogsim nemsokár meglesz, az lemaradt.
2021. febr. 11. 13:51
 2/6 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, jelenleg A2-eset csinálsz és tavaly már megvolt a KRESZ?


Ha jól tudom, az A-s jogsik közötti elméleti rész megegyezik, azaz 2 éven belül nem kell újravizsgáznod belőle. Legalábbis emlékeim szerint ha valaki 2 éven belül meg A2 után A-ra, akkor a KRESZ-t megspórolja. Azaz miután neked már van A-s KRESZ-ed, ezért ha most átmész a könnyített A1-re, ott elvileg nem kell ismét KRESZ-t csinálnod.


Én a helyedben érdeklődnék egy kört az iskolánál is, ők valószínűleg jobban tudják.


Amúgy az nem opció, hogy megcsinálod az A2-t, majd 125-ös motort veszel? Nem kötelező egyből 35 kW-os motort venni, sőt... Én A2 után 1 szezont 125-össel toltam végig. Viszont így több teret hagysz magadnak, ha utána mégis nagyobb motort akarsz. 125-ös nagyon hamar kevésnek tud bizonyulni. Vagy miért akarsz A1-et A2 helyett? Csak azért, mert olcsóbb picit?

2021. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Az is lehetne opció, csak a B125 kicsit olcsóbban kijön, kezdésnek meg egy 125nél nagyobbat úgy se vettem volna. A2-t azért választottam, mert 19 vagyok, tavaly még 18 voltam... gondoltam minek az A1, mikor lehetne A2 is. Aztán megtaláltam a B125-t. Így született a kérdés.
2021. febr. 11. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elképzeléseddel az a probléma (szerintem), hogy ha most csak az A1-et csinálod akkor egyből a jogsid plafonján leszel, amikor 125-ös motort megveszed. Lehet, hogy a jogsi olcsóbb lesz kb 50 ezer forinttal, viszont ha esetleg 2 év múlva erősebb motort akarsz (20 évesen), akkor meg kell majd csinálnod az A2-t előről, KRESZ-szel együtt. Illetve nem tudom, hogy most van-e barátnőd, de ha netán ő is motorozna, vagy 1-2 év múlva lesz barátnőd, aki motorozna, akkor megint ott vagy, hogy kell az A2, mert 125-ös motorral sokkal kényelmetlenebb, veszélyesebb 2 fővel túrázni, mint egy nagyobbal.


Ha fixen tudod, hogy te most legalább 24 éves korodig fixen egyedül és fixen városon belül, vagy max 100 km-eket akarsz motorozni egy nap alatt, akkor jó lehet az A1. Amúgy meg inkább A2, hogy nyitva tartsd a lehetőségeidet. Illetve azt se felejtsd, hogy 2 éves A2-essel mehetsz a korlátlan jogsira, azaz már 21-22 évesen akár, ha idén befejezed az A2-t. Ha A1-et csinálsz, akkor azzal nincs ilyen lehetőséged, csak majd 24 évesen.

2021. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sőt, most jutott eszembe, tuti nem kell újra KRESZ-ezned, ha most végül A1-re mész. Nekem volt egy tanuló társam, aki A-ra jött velem, aztán annyira nem ment, hogy miután én már befejeztem az A-t, át lett rakva A2-re. Neki se kellett KRESZ-t újracsinálnia.
2021. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi hogy gondolsz rám, no meg a nőmre<3 :D De mivel jómagam, a kerek 60 kilómmal elég hülyén néznék ki egy 1000es motoron, (tudom, van pár bögyös koreai a neten, aki a mellét súrolgatja motorozás közben, és ők sem úsznak a kilóba)... megelégszem a kisebbel is. Elnézve a mai motor árakat, meg főleg. Kb. 2 órája keresek egy normális 125öst, egyet nem találtam... 350ért egyet:D. Szóval köszi még egyszer, azért alszok rá egyet.
2021. febr. 11. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!