Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sos! Mi lehet a baj?

Sos! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy

AM6-os minarelli 50-es motorom.


A főproléma hogy amikor elindítom, szó szerint okádja ki a fehér füstöt amivel nem is lenne gond, mert a pára kicsapodás során ez megszokott. De! Amit még észrevettem, hogy gázadásra veri ki az olajos valamit, talán olajos víz?. Mi lehet a gond?


Alig akar elindulni még szívatóval is. Ha elindul bemelegedés után is okádja a füstöt.

Amiket ellenőriztem:

A karburátort kitisztítottam szakszerűen.

A karburátor megfelelően be van állítva.

Akkumlátor jó.

Olaj van benne.

Üzemanyagot kap.

Levegőszűrő jó.

Gyertya jó.

Szikra jó.

Fals levegőt nem kap.

Gyújtása rendben.

Olajat nem folyat sehol.

Szivató jó.

Magyarul minden jó.

Kipufogó tiszta, de gázadásra veri ki az olajos folyékony trutyit de nem tudom honnan.



Váltó olajjal kapcsolatban hogy eszi -e, azt nem tudom.


Néha csattogást hallok a motortérből, vagy fura zörej, de ez hamar abba marad.



Ha ma elindítom, másnap már nem akar elindulni, vagy nehezen indul. Nem folyat sehol. Tömítésnél sem!

Akkor mi lehet a gond? Ezeket amiket felsoroltam ki lehet zárni.


Személy szerint én a henger/dugattyú/gyűrű kopásra gyanakszok, vagy szimering problémára (bár nem tudom hogy ezek alapján lehetnek - e erre utaló hibái.


Várom megtisztelő választ!


A kérdésem hozzáértőkhöz irányul, és sürgősen kellene segítség.



2021. febr. 13. 11:45
 1/2 Vortrex ***** válasza:
Víz nem fogy belőle ? Olyan mintha bejutna a hengerbe, akár hengerfej tömítés is lehet, de az se ritka ezeknél, hogy egy szemmel nem is látható helyen megreped az öntvény egy felömlőnél. Ha nincs benne fagyálló, az meg is magyarázza.
2021. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincsen ehhez nem értek.
2021. febr. 13. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!