Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy autót iszonyat olcsón?...

Nagy autót iszonyat olcsón? Miért?

Figyelt kérdés

Nem hétköznapi kérdés, nem linkelek semmit mert azt hiszitek troll vagyok.


Szüleim szeretnének nekem venni biztonságos autót, de csak ilyen 200 -400 ezer között mert féltenek. Mióta jogsim van.. 5 éve Swiftem volt és van is , járok dolgozni, de én Swift után vagy hibridet Prius3 vagy Renault Zoét szeretnék, mert soha nem megyek gyorsan, én nem tudok annyira jól vezetni, hogy valami erős autóm legyen, megszoktam, hogy lendületből autózok, munkaeszközöm Iveco Eurocargo az sem megy gyorsan :D.


Gyűjtök, na.. nem Subaru Imprezára mint sokan teszik ( megjegyzem helyesen, nagyon szép autó, ) de nem szeretném, azt, hogy a egyébként szüleim autóját , a Swiftet beadják és mondjuk 400 ezerért valami szétrugott valamit vesznek., megjegyzem 4 autónk van 2 nagy 2 pici tesóm is hamarosan vezet övé lesz a Opel, Apának VW van, Anyának Mazdája meg a Swiftet használom. Én fizetem a Swift költségeit, meg az összes autó költségét :D ( nem sok, havi 20 ezer mert szüleim nevén van a bizti és roppant olcsó b10-be )


Hétfőn mennek nézni pár ilyen nagy 2.0+ ccm3 autókat, én meg a népitéletet olvasva fogom a fejem, hiába beszélek. " kell a biztonságos autó neked, ne egy Swifted legyen mert ha ütközöl".


Ott tartok, hogy elköltözök ha eladják a Swiftet, megcsinálom azt, hogy megveszik a másikat lelépek a csudába és menet közben megveszem a Swiftet a kereskedőtől.. eddig jó volt családosat játszani.. ez lehet inkább Családi kapcsolatok kategóriának tűnhet, de mondjuk ellenérvekben segíthetnétek nekem, nem akarom más lerúgott "prémium" autóját.


Mik mennek tönkre egy Ivecon kitámasztókat meg kormányművet cseréltek 800.000km-nél és 2 fektárcsát igy a fél év alatt mióta használom. Swiftbe meg 2 csapágy ment el többi autónkkal nincs baj, Opelon kellett hűtőt cserélni. Gondolom azért olcsók az ilyen kocsik mert sokat kéne rá költeni. Megkímelt Swiftet sem kapsz 300 alatt, nem hogy 2000 évek beli Audit, Volvo, Saab, BMW, Merci, Mk3 Mondeo szintü nagy autókat..


Hejjjhó, de sokat írtam, ha idáig elolvastad, köszönöm <3.



2021. febr. 13. 23:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg nekik,hogy az öreg luxus autók nem véletlen olcsók. A swift kimegy a világbol,ha baj van akkor 💩ásig van alkatrész.

Nyilván jót akarnak,csak nem tudják mibe nyulnak bele. Pl 6lengőkaros autómata A6: 24lengőkar, 30000/db

Autómataválto.ha valami baj van akkor irány szeged,600ezer ft!!!

2021. febr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A kérdés lényegét alapból nem értem:

“ Szüleim szeretnének nekem venni biztonságos autót, de csak ilyen 200 -400 ezer között mert féltenek.”


1.Most akkor nem pont egy jobb, drágább és modernebb autót kéne venni, ha féltenek? Vagy mi az összefüggés?

2.Ha négy autótok van, ne mondd, hogy mindig foglalt valamelyik, és nem tudod használni! Minek ötödik?

A többit sem értem, szerintem próbáld meg röviden, tömören leírni!

2021. febr. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Régi Swift árán nagymotoros öreg prémium?

Mondd meg szüleidnek, hogy azután ők fizetik az üzemanyagot és fenntartást.


Csak ez a két véglet van?


Az egész sztori sántít amúgy.

Minimum 22 éves vagy, dolgozol és fenntartod az autód. Szüleid meg apróért akarnak neked vasat venni a beleegyezésed nélkül?

2021. febr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Sok lett a körítés:/
2021. febr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nagy, és biztonságos autót nem adnak 400ezerért olyat, ami megbízhatóan működik is.

Azzal az autó megvásárlása nélkül el lehet játszani az interneten, hogy a kalkulátorokba beírod az elképzelt autó adatait, és megnézed annak a költségei mennyiben térnek el (átíratás, biztosítás, adó)

Az meg egy másik kérdés, hogy a 400ezerért megvásárolt autóra mennyit kell még költeni, hogy az műszaki állapotát tekintve valóban biztonságos legyen. Ezeket nem felújítva adják annyiért, az ár az állapotára is utal (a drágább is lehet rossz, de az olcsó biztosan nem ért többet, mint amennyiért megveszed, és mostanság már egy bicikli is kerülhet 200ezerbe)

2021. febr. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az is sántít a sztoriban hogy azt írja, nem tud valami jól vezetni, de közben elvileg sofőrként dolgozik.
2021. febr. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Liana
2021. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#3 igen, az autóinkat tartom fent, mind a 4-et



#6 Sofőr.. lényegében rakodó, egyik helyről a másikba viszek hűtött cumókat, hatalmas tapasztalat meg tudás szerezhető ugyan azon az útvonalon..


Röviden? Van 4 autónk én fizetek rá mindent mindegyikre, én Swiftet használok, de az papírautó ezért eladnák es vennének mondjuk egy A6 Audit mert találtak 350-ért.. vagy Volvo S80-at 400 ezerért. De én a remekül szolgáló autóinkból semmit nem változtatnék mert nem éri meg.


Tényleg az lesz ha eladjak akkor az "újat" majd ők fizetik addig meg odaadják az sajátjukat, nekem be kell érni dolgozni reggel 3:15-re..

2021. febr. 14. 10:24
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kamu kérdés neharagudj de milyen A6-ot vesztek 350ért? Te csak álmodozol, ha a családban Swift van, Opel meg VW akkor sehogy nem jön ki hogy miért akarnak a szüleid megbízható, olcsón fenntartható tucatautók helyett bontószökevény prémiumot...nem te akarsz véletlenül? Csak nem így írtad ki...
2021. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Dehogy. Automata, és én soha nem vezettem olyat, sőt hát a 2.5v6 tdi vp44-es adagoló miatt egy problémás autó. ( népitéleten olvastam ). :) Volvo S80 pedig grettronic néven ismert automata váltója szintén hatalmas hibaforrás. Tiptronic váltón meg csak olajat lehet cserélni a szűrőt nem és az is baj. Küldjek képet a Swiftemről? Darab rozsda nincs rajta még a gumiból a kavicsokat is kiveszem, motor olyan tiszta, hogy szalvéta nélkül ott megcsinálnám a szenyát.
2021. febr. 14. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!