Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki ért egyet azzal, hogy egy...

Ki ért egyet azzal, hogy egy ökörség a villanyautó?

Figyelt kérdés
Majd ha minden zöld energiából jön be, akkor lesz értelme de addig ez nem több mint képmutatás, és csak egy új iparág amit kevesen űznek, aztán jól tomkodik a zsebüket pl Elon Musk-Tesla
2021. febr. 16. 13:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
én nem értek
2021. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Na, akkor kérlek fejtsd ki, miért is annyira szuper?
2021. febr. 16. 13:18
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

- Márpediglen vas a vason nem megyen.

- Levegőnél nehezebb tárgy nem repülhet

- Kerekes hajó? Értem én hogy lapátkerék meg gőz, de mi hajtja...

- Ló nélküli kocsi? Ugyan... Benz éhen fog halni.

...és még sok okosság, amivel a maradiak próbálták hátráltatni a fejlődést.

Hol van ma a gőzhajó, gőzmozdony, lovaskocsi, szenes vasaló, gázlámpa, pottyantós WC, vezetékes telefon kézi kapcsolású telefonközponttal, és még sorolhatnám.

Kétségtelen, hogy a villanyautó nem a jövő. A villanyautó már a jelen.

Majd térjünk vissza rá 2031-ben: nem nagyon lesz átlagos vásárló számára elérhető új autó, amit belső égésű motor hajt. Nem vagyok úriember, mert úriember biztosra nem fogad.

2021. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Még ha a villamosenergia fosszilis forrásból származó részét is nézzük, mind maga az energiatermelés, mint a károsanyag kibocsátás koncentrálva van az autók belsőégésű motorjánál jóval nagyobb hatásfokkal dolgozó erőműbe. (a vasutakat sem nyerészkedésből szokás villamosítani)

Távol van még attól, hogy szuper legyen, de erre mutat a jövő.

2021. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mielőtt kiírnál ilyen ökörséget, néznél utána.

2021. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Az akkumulátor gyártás során többen kiemeltek, hogy rettentő károsanyag kibocsátás történik. És akkor mi lesz hogyha már jelentős részben zöld energiát használunk? Majd az arab sejkek meg az oroszok mit csinálnak a sok olajjal? Nem fognak ez ellen tenni? Nem biztos hogy fogunk tudni rola csak egyszer mégis megfordul ez az egész valamiért, és a villanyautó el lesz nyomva. Mert ez nem lesz jövedelmező számukra. És szerintem ők jócskán beleszólnak mindenbe. Ja és persze visszatérve az akkura, veszélyes hulladéknak számít.
2021. febr. 16. 13:31
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért, a motorolaj milyen hulladék?
2021. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

Részemről az egyetlen ok, hogy nem villanyautót vettem már most is, az az, hogy nincsenek még igazán jó, kisméretű elektromos sportautók.

Az elektromos jobban gyorsul, végtelenül olcsóbb karbantartani, nem kell tankolni. Mondjuk nem durrog, mint a mostani gépem, de ezt az egyetlen kiesést pótolja a többi előny.

Ahogy egyre jobb és környezetkímélőbb akkumulátorok lesznek, úgy lesznek még inkább vonzók az elektromos autók.

2021. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Mindent a belsőégésű motorra terelnek ez a másik fő probléma, mikor mennyi sz@r erőmű van, miért nem azokkal foglalkoznak jobban? Az nem gaz gyerekek? Belső égésű autót kell szidni? Meg ha 2030-ra arányaiban kevesebb belsőégésű motor fog szaladgálni, majd akkor jönnek ra hogy nem is ez volt a leghatalmasabb szennyezés, csak ez a “legegyszerűbb” amin lehet változtatni vagy bele pof@zni. Undorítónak tartom ezt. Csak dumaljak fent a hülyeséget ti meg szentírásként ontjatok ez a gaz. Csak nincs épelméjű aki közölné ezt odafent
2021. febr. 16. 13:43
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy ugyanannyira szennyez az előállítása az áramnak, mint pöfögni a benzint és a gázolajat (ami nem igaz persze).

Akkor is:

Az elektromos autó nem a nagyvárosban szennyez, ahol az emberek élnek.

Az elektromos autóban sokkal kevesebb dolog van, ami elromolhat.


Igazából az egyetlen amiért még nem vennék az az infrastruktúra hiánya és a hosszú töltésidő. De gyanítom pár éven belül ezek is megoldódnak.

2021. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!