Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülyeség lenne így megvenni?

Hülyeség lenne így megvenni?

Figyelt kérdés

Adott egy autó, viszonylag nagy értékű. Kereskedés árulja, céges autó volt. A cég folyamatos takaríttatás és állapotfelmérés alatt tartotta a kötelező szervizek mellett. Ezek az állapotfelmérések le vannak dokumentálva, ahogy az autó teljes előélete. Elvinni a kereskedésből szerelőhöz nemigen lehet, de érvényes gyári és kereskedő által adott garancia is van rá legalább egy évig.

Carvertical / jszp alapján tiszta. Ami lehetőségem maradt, hogy odaviszek egy szerelőt 20e forintért, hogy nézzen rá. Na már most minden dokumentum alapján hibátlan, alig futott 30-40e km-t a jármű, és a teljes előélete nyitott könyv. Van értelme odavinni valakit, aki ért is az autókhoz, vagy megvennéd ilyen feltételekkel?



2021. febr. 17. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
van értelme persze. Megméri és felméri a hiteles állapotát. Gondolom több milliós autó és jó pár évig szeretné az új gazdája használni, akkor bele kell, hogy férjen egy árvizsgálás. Én magam nem vinnék senkit, mert annyit értek hozzá amennyi kell, de aki nem ért hozzá annak megéri átnézetni.
2021. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autó vételárához képest mi az a 20e forint???
2021. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

ne vigyél senkit. Vedd meg, és majd otthon kiderül. Az én mazdámat is szervizelték, aztán egyszer véletlenül kiderült, hogy sem olajcsere, sem szűrőcsere nem volt. Elegenő volt egy flakon stp az olajba. Reklamáltam, vita nélkül cseréltek..persze ott álltam.


Aztán vettünk egy szintén szervizkönyves nissant. Hazavittük, szétszedtük, és kiderült sem gyertyát nem cseréltek, sem olajat, mindig rátöltöttek.90ezer volt benne.


Hátnennyit a vezetett előéletről.

2021. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy semmi a 20e forint az autó árához képest, de mit fog tudni megnézni? Festékvastagság mérőt én is tudok vinni. Az illesztések hézagait látom, hogy nem-e változtak, ahogy azt is, hogy kopottak-e a csavarok. A karcokat én is látom, meg tudom nézni a féktárcsa vállát, és egy évszámot is le tudok olvasni. Annyira "új", hogy a motorháztetőt felnyitva én is észreveszem az olajfolyást.

Nyilván futás közben ha valaminek furcsa hangja van, akkor az nem biztos hogy fel fog tűnni nekem. De az úgyis olyan problémára utalna, amit a soron következő első kötelező alkalmával megnéznek, és a két garancia közül valamelyikkel kötelesek megcsinálni.

2021. febr. 17. 20:27
 5/10 Fsms ***** válasza:
100%

A komputer hiba jelzéseit, infókat érdemes lenne kiolvasni, biztos, ami biztos.

Ha a garanciát márkakereskedő adja az azért jelent valamit.

2021. febr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbaútra vidd el (futómű nem kopog-e, stb) plusz lámpát vigyél, nézz alá!
2021. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel ez egy 5+ milliós autó legalább. Erre te a 20k szerelőn agonizálsz?

Persze, vigyed, olyat aki a helyszínen tud hibakódot olvasni, élőadatot értelmezni, megy vele egy kört és körbenézi amennyire lehet. Ahol ilyen értékű autók forognak, az sem kizárt, hogy van akna, emelő, alá is kell nézni

2021. febr. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én csak kérdezem, hogy miért jobb az, ha valaki megnézni műhely nélkül, mint a márkaszerviz hiteles, tételesen leírt állapotfelmérő lapja.
2021. febr. 18. 07:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem jobb, ha márkaszervízes hiteles friss átvizsgálása van, az kb ugyan az, sőt lehet hogy részletesebb. Itt csak az volt a kérdés mennyire leellenőrizhető az útja onnan a kereskedőig. Szóval ha egy két éve volt átvizsgálva, akkor azóta lehetett törött és helyreállított is akár. De ha logikusan és áttekinthetően lehet követni a múltját akkor egy 10 éves kocsihoz sem kell szakember ha te így át tudod nézni ahogy leírtad. Valójában ennyi elegendő, ha rendelkezel plusz egy jó füllel a motorhoz pl.
2021. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2021. febr. 18. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!