Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vesz meg minden hülyeség...

Miért vesz meg minden hülyeséget a férjem a gyereknek? Hogy lehetne elmagyarázni neki hogy nem kell mindent megvennie amit kimond a gyerek?

Figyelt kérdés

Annyi csokit játékot ruhát vesz neki amennyit akar és elkenyezteti. Ha meg velem vásárol csak hisztizik mert én nem vagyok olyan hogy mindent megveszek neki, kap tőlem is sok mindent de nem hulyesegeket és nem olyat amivel csak 5 percig játszik mert annak semmi értelme. Ruhát is megveteri mert az neki tetszik a boltba itthon még nem akarja hordani mert nem kényelmes.

Már mondtam a férjemnek de csak annyit mondott hogy dolgozik van pénze. És magának nem akar semmit venni én szoktam neki vásárolni.

És hogy ő nem akarja a gyereknek azt mondani hogy.nem veszi meg ami kell neki.


2019. júl. 30. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos hamar rakapnak a gyerekek, ha minden meg van neki veve akkor nagyobb koraban is kovetelozni fog. Igen a gyerekek olyanok hogy semmi nem koti le hosszu tavon, sok jatek tenyleg 5-10 perc.


A ferjed latja ezt? Hogy mikor kisirja a ruhat es hazamentek nem veszi fel? Vagy a hasonlo dolgokat? Amiket foloslegesen vesz meg mert pillanatnyilag tetszik neki?

Eszre kell vetetni vele hogy kidobott penz es a gyermek otthol nem hordja/nem jatszik vele. Ha viszont latja ezt a parod akkor nehez lesz. Komolyan beszeld meg vele mert kesobb tenyleg nagyon kovetelozo lesz

2019. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem szólsz neki. Üljetek le, és moat beszéljétek meg, hozzatok valami kompromisszumot, mert baj lesz.
2019. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket mondd el a férjednek, de ne valami hiszti közepén vágd a fejéhez, hanem este kettesben, nyugalomban. Hogy ha mindent megvesz, csak azért, hogy nyugi legyen konfliktus és nevelés helyett, szerinte milyen ember lesz a lányotokból, és hát önmagával is kiszúr, mert pár év, és már nem csokiért, hanem iphone-ért fog menni a hiszti.

A gyerek meg meg fogja tanulni, hogy kinél mit lehet. Pl. hogy csak nagymamánál van csoki ebéd előtt vagy hogy csak apa viszi ölben 20 kiló felett. Attól viszont sose félj, hogy megvásárolják, te meg a gonosz anya leszel - amíg te altatod, ellátod, gondozod, meghallgatod, játszol vele meg, vigasztalod és hasonlók... maradhatsz bármilyen "szigorú" vagy csak kevésbé szórakoztató, te maradsz a biztos pont.

2019. júl. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Oke, de nem buli jo zsaru rossz zsarut jatszani ha mindig te vagy a rossz. Keresgess cikkeket a témában, ollozd ossze.. Kuldd el neki. Ne nők lapja.. Hanem szakkonyv.. Es nyugodt pillanatodban ulj le vele. Meg mondd meg neki, h igen rossz érzés nemet mondani neki, tenyleg az, de az ő érdekében muszaj...
2019. júl. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem cél, hogy elkényeztetett legyen a gyermek, jól látod, kérdező. A férjeddel beszélgess el erről (az már nem kifejezetten gyermeknevelési kérdés).
2019. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!