Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes utángyártott kipufogód...

Érdemes utángyártott kipufogódobot lefesteni?

Figyelt kérdés
Olcsó F astra középső dob csere van folyamatban és elgondolkodtam rajta milyen lenne hőálló festékkel lefújni. Persze csak egy olcsó utángyártottat vettem, de érdekelne, hogy megérné-e a festék a pénzét, annyival tovább maradna a dob az autón vajon? Általában a rozsda szokta leghamarabb megenni ezeket is pár év után. Persze gyári vagy nagyon jó minőségű vásárlása esetén nyílván más a helyzet, de itt a festék szinte annyi árban, mint maga az alkatrész. Ha van ilyesmivel tapasztalatotok, szívesen fogadom :)

2021. febr. 21. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Nem, felesleges hőszigetelő.
2021. febr. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ilyennel kinlodni...mindegy milyen jo minosegű hőálló festéket kensz rá ugyis ledobja magarol hamar
2021. febr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én lekentem ezüst hőállóval és jól nézki vele.
2021. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem ruházok be egyenlőre ilyesmire, ott egye meg a rozsda, úgy is aprópénz és 4-5 évet kibír. 3-hoz: elhiszem, hogy jól néz ki, kíváncsi lennék későbbi tapasztalatodra, ha esetleg fél év után eszedbe jut, írhatsz egy utólagos eredményt, valamit használt-e, tarott-e.
2021. febr. 22. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:

1) több mint 20 évet kibirt a LADA utángyártott kipufogó a családi verdán, évente lefestettük hőálló ezüst festékkel, később már spray lett használva.

2) kb 2000 Ft vagy alatta van cink spray, karosszériás mondta azzal fújjam le inkább, az többet ér a hőálló ezüstnél

3) Sajnos általában nem alul rohadnak ki a dobok, hanem vagy belülről eszi meg a kondenzviz miatt a rozsda, vagy a felverődő dzsuva a tetjénél kezdi meg... Én sajnos több dobbal is igy jártam 15 év alatt (közép-illetve hátsó dobokkal).

4) Ha csak kb 3 évre tervezel akkor mindegy, ha szereted nézegetni akkor hátulról fújj a dobra egy kis festéket parasztvakitásak hogy újank tűnjön :)

2021. febr. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát ha azt mondod tovább bírja pár évvel, egye fene, kipróbálom. A felverődő koszt megoldom úgy, hogy leveszem mindkét dobot és úgy fújom le teljes egészében, majd vissza a helyére. Gratula a LADA-hoz, igazi túlélő dobja volt és persze maga a gépjármű is.
2021. febr. 24. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!