Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyit eszik egy Ford Transit...

Menyit eszik egy Ford Transit (Jumbo)?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék megcsinálni egy hazaköltözést oda-vissza kb 2200 km. Odafele teljesen üresen, vissza fele fullon jönnénk vele. mennyire számítsak 2200 km-en mennyit fog enni? (azthiszem 2018as - 2.2 motor)


Illetve vonatkozik rám bárilyen szankció az autópályákon? Ugye ezt a kocsit b kategoriával tudjuk vezetni így úgy gondoltam mint egy rendes személykocsival 130 a megengedet sebességem, de valaki azt mondta max 90el mehetek, ez igaz? Dugó esetén köteles vagyok a legszélső (kamionos sávba) kihúzdni, vagy maradhatok középen is?


2021. febr. 22. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

130 a megengedett, de ahogy vered neki egyre gyorsabban úgy fog egyre többet zabálni. Ha beállsz a kamionsorba 90-ezni akkor simán ehet 30-40%-kal is kevesebbet, mint 130-nál. Azért nem mindegy hogy 8-9 liter vagy 12 :D ( bár ez is csak 45 liter difi... ).


Más szankció nem vonatkozik rád, de ha rettungsgasset kell kialakítani akkor úgy kell állnod, hogy egy tűzoltó elférjen a sorok közt, ha ez csak úgy lehetséges hogy kihúzódsz a szélsőbe akkor nincs más választásod.


A 2.2-es tranzit nem tudom mennyire komálja a 130-as, a Sprinterek simán viszik ( az erősebbek a 160-at is ) , de itt a korlátozó tényező már a zajossága lesz. 100 és 130 között már jelentős eltérés lehet hangban, és nem mindegy hogy 9,5 óra után szétszakad a fejed vagy 11 óra után minden gond nélkül kiszállsz. Ezt ott fogod érezni. :D

2021. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz 130al, bírják ezek, és legális. De 130nál, súllyal ezek 14-15 litert bevernek, ezt biztosan tudom. Üresen olyan 11et talán. Megéri 100-110-el "cammogni", mert rengeteget spórolsz rajta, és rutin hiánya miatt biztonságosabb is a kisebb tempó.
2021. febr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösti a válaszokat

Úgy képzeltem üresen 120 környéke.

Tele pedig kb 100.

Átlag 10 liter vagy inkább 12vel számoljak?

2021. febr. 23. 07:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindig sokkal többel kell számolni, meg amúgy is ilyen hosszú útnál legalább az útiköltség értéke ott kell legyen a zsebedben vagy a kártyádon vészhelyzetre, ez alap hosszú útnál. Aztán ha minden jól megy, megúszod 11-12 literrel.
2021. febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
persze, inkább ez azért fontos nekem mert kiakarom számolni mennyi lesz egyben, ha nem nagy a különbség lehet hogy egy ezzel folalkozó embert kérek meg rá és nincs vele gondom
2021. febr. 23. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, de az a helyzet, hogy ilyen költözésnél az is nagy szívás, mikor jön a címre a furgonos, és azonnal be kell dobálni mindent, nincs idő nyugodtan kipakolni. Nem beszelve arról, ha még mellétesz egyebet is, aztán sérül valami. Szerintem jobb ilyen esetben a "saját" autó, amit te vezetsz. Persze olcsó nem lesz, az autópályadíj is 2x annyi a furgonokra.
2021. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10 biztos. Így még sosem mértük a fogyasztást igazság szerint mert nem pályázunk. Meg az enyém 2.4-es.
2021. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!