Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alulkormányzottságból lehet...

Alulkormányzottságból lehet driftet csinálni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

BeamNG drive szimulátoron gyakorlom a driftelést. A megindítás, illetve az íven tartás egész jól mennek, viszont ha alulkormányozva veszek be egy kanyart, azt valahogy vagy nem, vagy csak ritkán és nehezen tudom driftté alakítani.


-Ha simán elveszem a gázt és kivárom míg újra tapadnak az első kerekek és megszűnik az alulkormányzás, akkor jellemzően már késő és nem tudom bevenni a kanyart. (pláne nem driftelve, ahogy szeretném)


-Ha adok neki egy kéziféket, akkor kb ugyanaz a hatás, mintha pörögne a hátsó kerék, csúszik a kerék, viszont az alulkormányzásból nem lesz drift. (csak akkor, ha nincs alulkormányzás eleve)


-Ha rúgok egy kuplungot neki, akkor felpörög ugyan a hátsó kerék, de mivel az első kerekeknél nincs tapadás, ezért jellemzően csak tolja méginkább az orrát.


Mit csinálok rosszul? Én arra gondolok, hogy talán túl gyorsan akarom bevenni a kanyart és nem lenne szabad hagynom, hogy az első kerekek elveszítsék a tapadásukat és alulkormányzás legyen.


Másik elméletem, bár még a gyakorlatban nem próbáltam, hogy lehet nem is (vagy nem csak) a sebességgel van baj, hanem ha fékeznék előtte, akkor a súlypont átkerülhetne az autó elejére és hamarabb visszanyernék a tapadásukat az első kerekek, ami után már meg tudnám indítani a driftet (bár mivel az autóban nincs ABS, és ahhoz szoktam, ezért még nehezemre esik megtalálni azt a pontot, ahol a legnagyobbat fékez, de még nem blokkol a kerék, bár egy pályára épített autónál ez sikerült, előbb utóbb itt is kellene, de ha eleve hülyeség ez az elméletem, akkor mind1 is)


Hogy kellene csinálnom?



2021. febr. 23. 14:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10-es

Gondolom te életedben sem próbáltál semmi hasonlót sem ugye?

2021. febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
De, csak inkább élőben. Jó mondjuk csak 160 lóerő volt eddig a max... Nem is vagyok már középiskolás
2021. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!