Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Más is csinált így korlátlan...

Más is csinált így korlátlan A jogsit, vagy csak én vagyok ennyire retardált?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy beiratkoztam korlátlan A kategóriára. Azért ezt választottam mert anyagi szempontból sokkal jobban járok.

Előre leszögezném hogy egyenlőre nem szeretnék nagy motort.


Szóval beiratkoztam, de konkrétan 50ccm-nél nagyobb motoron még nem ültem. Mennyi esélyem van hogy így meg lesz a vizsgám? Kicsit tartok tőle hogy így a semmiből hozzám vágnak egy 500-600as gépet aztán hajrá...

Valaki csinált így jogsit? Mire készüljek?



2021. febr. 25. 02:28
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Amikor csináltam az A1-et, volt egy srác aki korlátlant csinált, apja kihozta a saját motorját a rutinpályára. 8-as közben 3x esett el 125-ös cbr-rel... 2 órát szerencsétlenkedett a kis 125-tel, majd a végén megmondta neki az oktatója hogy inkább az A1-et próbálja meg, majd ha szerzett rutint akkor visszajöhet korlátlanra...
2021. febr. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Párom csinált 2019-ben A-s jogsit. Előtte sosem ült motoron. De a kresz vizsgája után vett egy Honda CBF 600-at, így a forgalomba már saját motorral ment.

Minden vizsgája elsőre meglett, nem okozott neki semmi problémát.

Ugyanakkor volt egy csoporttársa, aki egyszerűen nem tudott kanyarodni, a sokadik próbálkozása után inkább “visszaváltott” A2-re/A1-re(?)

2021. febr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 éve végigrobogóztam a nyarat egy 50-essel, akkor találtam ki, hogy megcsinálom a motoros jogsit. Anyagilag egyértelműen az A volt a legjobb választás, pedig váltós motoron se ültem soha. Minden vizsga elsőre meglett, és talán 10 plusz órát kellett csak vennem (úgy, hogy mindig dupla órát tartottunk, tehát ez 5 alkalom volt). Nem kell tartani tőle. De ha van kérdésed ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj.
2021. febr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt ne felejtsük el, hogy idéntől a hatályos tanterv megváltozott, nehezebb lett, ami főleg olyanoknak okozhat pici gondot, akik nem igazán ültek 2 keréken még. "A tanterv szerint bármilyen nagymotor használható az A-s vizsgán, mely nagyobb 595 köbcentinél, legalább 68 lóerős, minimum 180 kilós saját tömegű." Illetve a rutinfeladatok is változtak, nehezedtek (nagyon helyesen).

Valamint az oktatónak be kell majd mutatnia, meg az oktatónál kell lennie normális védőfelszerlésnek is, nem lesz jó az ami eddig volt a legtöbb helyen, hogy rég kinyúlt, szétszakadt protektoringeket aggatnak a tanulókra, akiknek nincs sajátjuk. Ez mind-mind azt jelenti, hogy összességében drágább lesz a motoros jögsi, mivel kevesebben fognak vállalni motoros oktatást, illetve a szigorodó rutinpályák is jobban fogják használni a motorokat. Néhány oktató úgy lesz, hogy eddig is óránként 4500-at kapott, akkor most el fog kérni 7000-et, mert be kell mutatni a feladatokat, be kell szereznie rendes motoros védőfelszereléseket, több féktárcsát, fékbetétet fognak elhasználni a tanmotorok stb. Nagyjából 180 ezer forintra változik az A-s képzés ára.


Azaz sajnos neked nem sok segítség, bárki ír itt bármit, mert azóta változott a dolog. Valamint senki se ugyanolyan, attól még, hogy valakinek tök nehezen megy, mehet másvalakinek tök könnyen, vagy épp fordítva. Tapasztalatom szerint, ha sokat bicajozol, az előny tud lenni, annyival kevesebbet kell megtanulni (egyensúlyozás).

2021. febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Még konkrétan a kérdésre reagálva: Bátyámnak egyből meglett minden, de amikor én csináltam az A-t, volt valaki, aki végül A2-re ment, mert nagyon nem ment neki. Nem lehet előre megjósolni, magadat jobban ismered, mint mi téged. Illetve mint írtam, azóta nehezebb a rutin, azaz lehet a bátyámnak se menne már egyből, ha most kéne.)
2021. febr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!