Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 12.14V Autóakkumulátor -...

12.14V Autóakkumulátor - mennyire rossz/jo ertek korulbelul 30-40 oras állás után mérve ?

Figyelt kérdés

3-4 napja nem indult a kocsim, be lett "bikazva". Ma lemertem multimeterrel, autora nem volt rastartolva meres kozben, elotte 30-40 orat mar allt.

12.14V mertem


Az autoban gyari aksi van meg, 2014 A3,8V 110kw 2tdi



2021. febr. 25. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Az jó.
2021. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Ez már nagyon rossz érték, minimum 12,3V-12,4V környékén kellene lennie. Töltést veszi az akku?
2021. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, volt tolve is mar, toltodott. Menet kozben neztem ODB11 el, akkor zoldet jelez az aksira.


egy videoban lattam az elektrolit szintrol

https://www.youtube.com/watch?v=0g3-qroOd9o&t=114s&ab_channe..


Ezt erdemes nezni ? kivizsgalni vagy ha mar ezt csinalja az aksim akkor ujat kell vennem, es ez mar nem segit rajta?

2021. febr. 25. 12:28
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Nem túl jó. Tölts rá, vagy menj vele hosszabb távot (100+ km)!

Mérd meg leállítás után egy órával, és másnap reggel is. Ha ugyanúgy visszaesik, akkor lassan cserés lesz az akksi. Esetleg még egy autóból kiszerelt, 12 órás töltést megpróbálhatsz.

2021. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3

Ha avnnak kupakok, akkor belenézhetsz. A lamellákat 1.5/2 centire el kellene lepnie a folyadéknak. Desztillált/ioncserélt vízzel tudsz rá tölteni.


6+ éves akksival én viszont nem vacakolnék. 20-25 ezer egy jó minőségű akksi, és letudva a gond jópár évig.

2021. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a 12,14V. a terhelés nélküli feszültségmérés eredménye, csak a tárolóképességére utal.(sőt, arra is csak részben)

Ettől még az indítókapacitása lehet olyan kicsi is, hogy egy agyonkopott hatszáz köbcentis motort sem bír beindítani.

/a bikázás, a mért érték, és a 7 éves kor arra utal, hogy hamarosan csere következik/

2021. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Tutira fel volt töltve fullra az akku 3-4 nappal ezelőtt? Mert ha igen, akkor ott valami már nem százas. 3-4 nap alatt ez sok.

A másik, hogy ugye úgy mérted, hogy se ajtónyitás, se gyújtás ráadás nem volt közben, se közvetlenül előtte? Mert már akkor mikor nyitod a központi zárat, nagyon sok fogyasztó feléled.

2021. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!