Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen technikai megoldásokkal...

Milyen technikai megoldásokkal érik el hogy nincs sebességérzet az autóban?

Figyelt kérdés
Nekem egy mazda6-om van amiben erős dízel motor van és jól gyorsul,tényleg hátbavág padlógázon. Ültem egy lexusban ami 0-160ig úgy felgyorsított hogy nem vettem észre ha nem néztem volna a mutatót. Hogy tudja átadni azt a 300-400 lóerőt a hátsó kerekekre úgy hogy még csak meg se mozdul az ember az ülésben? Ezt lehetne kérdezni mercivel,audival bmw-vel is nyilván csak nekem most egy lexusban jött ez az érzés hogy mennyire nem érezni semmit. Se az úthibákat a futóművön keresztül,se a szélzajt semmit. A hangot még megértem mert tonnányi hangszigetelés van benne de miért nincs ez a hátbavágós érzés ezekben az autókban?Vagy legalábbis a lexusban nincs.
2021. febr. 26. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Aha..... azt mondod hogy nincsenek meg a tehetetlenségi erők a kocsiban....
2021. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Pedig a kérdező valós dolgot kérdez. Én kis szar autóból ültem át egy normálisba, pont ugyanezt tapasztaltam. Észre sem vettem, hogy autópályán 150-re gyorsítottam, úgy szólt rám az anyósülésen ülő.
2021. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Valóban létezik a jelenség.
2021. febr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
A Lexusban más dimenzió van. Nem érvényesűlnek a fizika törvényei. :)
2021. febr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Először is magát a sebességet elvileg nem érzed, csak a gyorsulást.


Az egyik ami sokat számít az a hang és hangszigetelés. Ha nem hallod, akkor nem érzed gyorsnak.


A másik az autó rugózása és stabilitása. Ha az érzed, hogy a kocsiszekrény összevissza mozog, az gyorsnak fog tűnni. Ezért is van az, hogy kisebb autókban ált gyorsabbnak érzed.

2021. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom ezt csak a lexusra fogni. Biztos így van más "prémium" autóban is. Csak érdekes hogy nem érezni azt a sok lóerőt meg azt az 5-6mp-es gyorsulást.
2021. febr. 26. 13:35
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Szóval nem hiszel a fizikában.

5-ös nagyon jól leírta.

Egyszer kipróbáltam amerikai sport "csatahajót".

Nem tudtam, hogy mérföldben mutat az órája (kisebb számokkal ott volt km/h-ban is).

250 km/h-nál kicsit sápadozott mellettem a tulaj.

2021. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kanyarban semmi karosszériadőlés. És úgy hogy a mazda6 is egy sportosabb autónak számít. Gondolom a futóműben rejlik a megoldás valahol. Aktív stab. pálca vagy mi? Tisztelem az ilyen embereket akik ilyen autókat tudnak tervezni és megépíteni...
2021. febr. 26. 13:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Menetszél/zaj, futómű, motorzaj, meg úgy eleve a kocsi belső komfortja
2021. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Haverom régi 1000-es Swiftjében a 100-as tempó is veszedelmesen félelmetesnek tűnt.


Nekem Focus van, 130-140 körül még oké, de már 120-tól elkezd hangos menetzaj lenni 140 felett pedig érezhetően remegősebb, bizonytalanabb az egész kocsi.

2021. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!