Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelenleg egy BMW E46 323Ci...

Jelenleg egy BMW E46 323Ci Coupe autóm van, 2.5 benzines motorral, amit imádok szeretek, de eljött az idő egy 5 ajtós autó vásárlásának. Milyen autót ajánlotok? A keret nagyon max. 2.5 millió Ft.

Figyelt kérdés

Leginkább az agglomerációban járok ide-oda, napi 60km-t kb.(4x15km), Pesten szinte egyáltalán nem, autópályán nagy ritkán, így erre a használatra keresem a megfelelő autót magamnak. Amik a jelöltek között vannak: E60 520i/525i (csak M motorkódos szigorúan), E90 320i/325i. Én szeretnék már egy automata váltósat, de felőlem jöhet a kézi 6-os is. Egy E46 2.5 benzineshez képest ezeknek a fenntartása mennyire költségesebb? Természetesen a kötelező olajcsere/fékbetéteken kívül, az automata ezekben a benzinesekben megbízható? Fogyasztás ilyen használatra hogy alakul?


Na és a fekete leves, hogy kacérkodok a dízelekkel is, de ilyen használatra nem merek belevágni, sose volt még dízelem... itt pedig Audi A4 2.0 Crtdi vagy az E60/E90 320-325D-k lennének a jelöltek. Ezeknek a fogyasztása ilyen távokra hogy alakul?


Köszönöm előre is a segítséget, és hogy elolvastad ezt a hosszú szöveget :)



2021. febr. 26. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
már százszor megmondták, nem a fogyasztás lesz a legnagyobb kiadás ezekkel...
2021. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

15 km-en épp bemelegszik az 1.6-os motor az autómban.


Mint a csajoknál, mire elkezdi jól érezni magát, te már leállsz :D

2021. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem a fogyasztás volt a fő kérdés elsősorban, hanem hogy ilyen használatra melyik lenne nekem a megfelelő :)
2021. febr. 26. 19:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe néznék mind a 3-ból ès amelyikről úgy gondolod, hogy a legjobb állapotban van azt venném. Nem látunk bele szóval a költségeket nem lehet így megmondani. Dízel szerintem felesleges ekkora használatra, illetve szerintem a fogyasztások nem lesznek számottevően eltérőek az E46-hoz képest max ha e60 25i-t veszel.
2021. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem ez a 323Ci 9.6 litert eszik ilyen használaton, szóval nekem nem lenne gond a hasonló fogyasztás egy 520/525/320/325-höz képest. Én úgy vagyok vele, hogy ha vennék egy 1.6-ost, az is megeszi a 8-at... dízeltől meg azért ódzkodok, mert ott se számottevő h 2-3 literrel kevesebbet eszik pl egy 2.0 Crtdi, ha később a megspórolt pénzt az üzemanyagon, a szervízbe költöm el rá...
2021. febr. 26. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, a dízelnél sajnos benne van a rizikó faktor
2021. febr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom igen, pláne ilyen sokszori kis távokra, lehet megölném vele...
2021. febr. 27. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!