Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóra gyűjteni mennyire...

Autóra gyűjteni mennyire elterjedt az országban?

Figyelt kérdés

Leginkább a fiatalokra, 18-28-as korosztályra gondolok.

Néha - néha hallok ilyeneket, hogy valaki hónapokig spórol az első autóra, amit inkább szívből vesz meg.

Ez mennyire elterjedt dolog?

Persze gyk-n az emberek 90%a havonta milliókat visz haza, de remélem kapok normális válaszokat is.


2021. febr. 28. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé. Te is látod, hogy mennyi fiatal csinálja a jogsit már 17 évesen.

Az autó nálunk státuszszimbólum.

És igen, még egy 18 évesnek a sajátszintjén a 20 éves levedlett bontószökevény is az.

2021. febr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1 Habár nem tagadom, hogy a fiataloknál státuszszimbólum egy autó, de azért nem csak erről van szó. Ha nem lenne státuszszimbólum, akkor is ugyanilyen lelkesen csinálnák a fiatalok a jogsit és vennének autót, mert a vezetés sokak számára nem csak egyszerűen poén, hanem létszükség, mert nagyon sokan ingáznak. Persze ott a tömegközlekedés, de érthető okokból a munkáltatók nem szeretnek olyanokat alkalmazni, akik a kiszámíthatatlan tömegközlekedésre vannak utalva. Autós ingázás sokkal megbízhatóbb. Márpedig a mai világban, mikor nem olyan hű de könnyű elhelyezkedni pályakezdőként, akkor minden előny számít, mint például a saját autó.


Kérdező: én is gyűjtöttem volna, de a tömegközlekedést már nem bírtam egyszerűen tovább, úgyhogy mikor elkezdtem dolgozni, kértem kölcsön egy kis pénzt szülőtől (szerencsére volt ilyenre lehetőségem, sokaknak nincs) és vettem 300-ért egy F Astrát, aztán 3 hónap alatt visszafizettem, tehát nem arról van szó, hogy apuci ajándékba vett egy BMW-t, mint egyeseknél. Azóta is azt hajtom, viszont jelenleg is autóra gyűjtök, mert bár szeretem az Astrát (szerintem ennél tökéletesebb első autó nincs), de azért hosszabb távon a mai világban már kevés (hiányoznak alapvető felszereltségek, biztonsági és kényelmi egyaránt, szóval most a szintlépésre gyűjtök).

2021. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 Érzed az ellentmondást?


#1

2021. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semennyire.

A lényeg, hogy minimálbérre valami jó 5-ös BMW, vagy a jó öreg E46, aztán hagy szóljon!

2021. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem a legtöbb ember örül, ha nem kell a hóvégét kisakkoznia. Én húszévesen, pályakezdőként, diploma nélkül egy gimnáziumi érettségivel örülök, ha munkahelyem lesz a covid ellenére. A jogsit viszont muszáj vagyok megcsinálni, mert nagyon falun lakunk, és egy busz jár erre naponta. Ha a szüleim régi autóját nem kapnám meg, biztos nem lenne pénzem rá.
2021. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miután elvégzem a középiskolát énis egyből autóra fogok gyüjteni csak nem hónapokig hanem évekig. Többiek meg vegyék a lelakott e46-okat meg 336-osokat . #CSAKJAPÁN
2021. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok, egyetemista. Igazából az autóra való összeg adott lenne. A havi fenntartás jönne ki nehezen a lakhatás mellett. Sakkozgatás helyett kivárok addig amíg lesz rá lehetőségem.

Budapesten élek, szerencsére a tömegközlekedés teljesen rendben van, és az autózás árának töredéke a diákbérlet szóval nincs hiányérzetem.

2021. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én 24 vagyok.

Ha elköltözöm itthonról, amig nem lesz másik munkahelyem autóval kell majd járnom, nagyjából 8 honap alatt tudom összespórólni a pénzt az első autómra.

Aztán tudok csak elkötlözni is.

2021. febr. 28. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdést. Mivel az autó nem pottyan csak úgy ingyen az ember ölébe általában, ezért spórolni kell rá. Szerintem az teljesen elterjed dolog, hogy ha valaki fiatalon dolgozik, akkor össze kell spórolnia rá a pénzt ha autót akar. Ritka, hogy valaki kezdőként azonnal milliókat keressen.

Az első autómat 2011-ben vettem 1,4 millió Ft értékben. Mivel közel nincs annyi fizetésem hogy a havi kiadásokon felül ennyit egy-két hónap alatt félre rakjak, erre 10 hónapig spóroltam.

A második autómat már újonnan vettem 2018-ban. Lényegtelen az ára, de azt sem pár havi megtakarításból fizettem ki. Szépen lassan apránként jött össze az ára. Hitelt nem akartam felvenni, mert ha így is össze tudtam szedni, nem volt sürgős az autócsere, mert csak eddigre öregedett ki az előző, és ott volt bankszámlámon az ára, akkor minek fizettem volna pluszban a banki kamatot, egyéb költségeket is?!

2021. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En amint elkezdtem dolgozni egybol autora gyujtottem, sot mindig is autora gyujtottem ameddig Magyarorszagon laktam.

Eloszor fel milliot gyujtottem ossze 1 ev alatt amibol lett egy autom. Falun laktam, nem volt olyan jo a tomegkozlekedes es peldaul hajnalban nem is jart a busz. Miutan meglett az autom utana is gyujtottem a penzt hogy majd par ev mulva veszek egy jobbat, fiatalabbat. De abbol nem lett semmi mert kozben megismerkedtem egy lannyal es o volt a fontosabb. Kulfoldre koltoztem, megnosultem, az autot eladtam es az ujabb autora szant penzt vittem magammal.

Ha megvettem voltna a masodik automat Magyarorszagon az kb 3-4 ev sporolas utan tortent volna meg.

Amerikaban 1 ev munka utan vettem masik autot, ugy hogy nem csak arra tettem felre hanem masra is. Itt ugyan annyiba kerulnek az autok mint Magyarorszagon, tehat egyszerubb autora gyujteni ha van normalis fizetesed es nem szorod el a penzt marhasagokra. Egyebkent a legtobb ember itt hitelre vesz autot.


Szuleim soha nem gyujtottek autora penzt hanem valamit eladtak es annak az arabol vettek autot meg olyan is volt mikor szemelyi kolcsont vettek fel autora.

Ha nincs jo kereseted akkor vegyel olcso autot 500-600 ezer forintert es hasznald ameddig megy. Manapsag mar minden auto klimas, eletromos ablak es szervo is van bennuk, kozpontizar is. Amikor en vettem autot akkor 500ert nem sok klimas auto volt.

2021. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!