Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehezebb irányítani...

Mennyire nehezebb irányítani egy régebbi járművet (Skoda S100 konkrétan), mint egy újat? (kormány, fék stb. )

Figyelt kérdés
Most csinálom a jogsit.A szüleim nagyon beoltottak,hogy nem fogom bírni vezetni majd,erőm se lesz tekerni a kormányt..
2010. aug. 17. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szervokormányos, ABS-es, stb. autón tanultam vezetni. Korábban volt nekünk a családi autó mellett (Octavia) egy 120L-es Skodánk is (azzal jártunk a hétvégi telekre, hogy ne a családi kocsit sározzuk össze, stb.). Én nagyon élveztem vezetni és egyáltalán nem volt nehéz. Egyedül azt nem szerettem benne, hogy farnehéz volt, de ezt is megoldottam 2 db 50 kg-os cementes zsákkal. Valóban kicsit nehezebb volt kormányozni, de azért nem kellett beleszakadni és néha az ABS is hiányzott, de azt is ki lehet bírni. Én inkább irigyellek, mert régebben nagyon vágytam egy 100-as Skodára (volt a családnak, csak mire lett jogsim, arra az egyik rokon kölcsönkérte és sajnos összetörte).
2010. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

más. nehezebbnek nem nevezném. viszont a régi kocsik valahogy beszélgetnek veled. minden mozdulatuk, reccsenésük, zörgésük jelent valamit, és sokkal kellemesebb régi autókkal kocsikázni mint újakkal.


ha nagyon gizda vagy, akkor tényleg szívni fogsz amúgy a szervótlan kormánnyal.

2010. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szervó nélküli kormány nagyon jó arra, hogy elfelejtse az ember az olyan hülye beidegződéseket, mint hogy álló helyben tekeri a kormányt.
2010. aug. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én is imádom a régi kocsikat vezetni :)

A parkolás más szervó miatt, nehezebben járnak a pedálok, jobban kell célozni a váltóval (pl 3-masba nem elég feltolni ugye, mert az 1-es lesz), de a kormány tényleg csak parkoláskor számít, ha megy a gép még könnyebb tekerni, de mindenképp úgy érezni :D

Lényeg, mész vele egy kört az utcában és menni fog.

20/F

2010. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hogy miért ilyen hülék a szülők is...

nehezebb, de csak megszokás kérdése, annyira nem embertelen hogy gyúrni kelljen hozzá..

2010. aug. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Szerintem azért mondanak ilyet,mert féltenek tőle,hogy otthagy az út szélén..stb :)
2010. aug. 17. 23:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt sokan elfelejtik megemlíteni, hogy a 100-asban is van már kormányrásegítés, lényegében a szervó elődje. Egy kis elektromos motor segít a kormányzásban.
2010. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!