Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átlag autókat miért neveznek...

Átlag autókat miért neveznek luxus autónak?

Figyelt kérdés

Gyakran lehet olvasni olyan híreket, cikkeket, videókat ahol egy mondjuk 10 milliós autót luxusautónak titulálnak.


Ez miért van? Egy 10 milliós auto nagyon távol van a luxustól.



2021. márc. 1. 19:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Tudsz belinkelni ilyen hírt vagy cikket?

Mert NAV-os és hasonló cikkekben pl én csak S-osztályra láttam, az "kicsit" több mint 10 milla.

2021. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 TotoJTD ***** válasza:
81%
Mert az atlaghoz merik, akiknek a 10 milla luxus.
2021. márc. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Napi szinten olvasok autós-szakmai cikkeket, teszteket, 10 milliós autókra sehol nem látom leírva, hogy luxus.
2021. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Én is hallottam már ilyet, nyilván nem autós szakcikkekben, hanem laikus firkászoktól.

Szerintem csak megszokás. 10-20 éve 10 millióért nagyon komoly autókat lehetett kapni. Átlagautókat is megkaptad 3-4 millióért. a 4 milliós új autó már drágának számított. Ma egy ilyen már belépő kategóriás olcsó autó. Nem is sok ilyen van. Egy átlag alsó-középkategóriás is kicsit felextrázva és nem alapmotorral simán 8-10 milla.

A másik ilyen, autós témától elvonatkoztatva, amitől falra mászok és az emberek 98%-a így használja, az az "albérlet". Hány olyan lakás van, amit valaki bérel, mint bérlő, tehát nem tulajdonos és tovább ad bérbe valakinek? Mert az albérlet logikusan ezt jelentené. Szerintem nem sok ilyen van. Mégis mindenki így használja az olyan lakásokra is, amit a tulajtól (tehát nem bérlőtől) bérelnek.

2021. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a mai "alap" hat milliós autó is luxus, mert kva drágák. Persze mihez képest. Van akinek aprópénz.


De mikor egy Dacia is, mire értelmes felszereltséggel kihozod a szalonból 2.8 helyett lesz 4 millió... kicsit gáz.

2021. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
#4 végre valaki leírtaezt az albérlő dolgot. Itt is a másik témacsoportban a tulajdonost rendszeresen főbérlőként emlegeti a bérlő. Magát meg albérlőként.
2021. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Marketing.

Hogy aki egy 10 millás autót megvesz, azt higgye, hogy eszetlen nagy király.

2021. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Próbáljál már meg kifizetni egy 10 millás autót az itthoni fizetésekből.
2021. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
8-as nem akarok erről vitát indítani, de itt állítólag mindenki nettó fél millió fölött keres. Legalábbis mikor ez a kérdés, önbevallás alapján ezt írják. Ha ennyit keresnék, nagyon szégyellném magam ha úgy elszórnám a pénzt, hogy nem tudnék ennyit félretenni évek alatt. Persze nyilván aláírandó, hogy mindenki más élethelyzetben van, más a fontosabb, esetleg önhibáján kívül másra kell költeni. Pl nagy előny ha valakinek nem kell lakásbérletre, vagy hitelre költenie, nincs súlyos beteg hozzátartozója, stb...
2021. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%
~177 ezer forintos nettó fizetésből még a két millióson is elgondolkodik az ember, pedig az még csak egy tízéves kisautó... Nemhogy 10 milliós teszem azt Volvo...
2021. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!