Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik hűtőfolyadék a legjobb?

Melyik hűtőfolyadék a legjobb?

Figyelt kérdés

Ioncserélt víz,fagyálló víz vagy valami más?Én főleg fagyálló vizet öntöttem bele,most ioncserélt vizet de kíváncsi vagyok melyik hűtőfolyadék a legjobb a motor számára?


A válaszokat előre is köszönöm!


2021. márc. 2. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A fagyálló hűtőfolyadék, ami Etilén Glykol/Propilén Glykol/ezek keveréke, plusz különböző adalékanyagok.
2021. márc. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyáron is fagyálló kell. Nem rozsdásodik, és keni a vízpumpát.
2021. márc. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetesen nyáron is fagyállót célszerű belerakni a fentebb leírt okok miatt. Ha márkára vagy kíváncsi, én az autóm "gyári" fagyállóját használom. Ha drágább is, mint az áruházi no-name márkák, nem kell olyan sűrűn cserélni, hogy megérje az olcsóbbal kísérletezni. Szerintem.
2021. márc. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

"Fagyálló víz"??? Ezt most hallom először.

Van ioncserélt víz, desztillált víz, csapvíz.

Van fagyálló hűtőfolyadék, de ez már nem víz önmagában.

2021. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4


Jól van kotekedjel csak, remélem ez a legnagyobb élvezet az életedben.Ment is a piros X


A többieknek ment a zöld pipa és köszönöm a hasznos válaszokat

2021. márc. 2. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, rosszul gondolod, mindenféle érzelem és kötekedési szándék nélkül írtam, kár, hogy egyeseknek már ilyen alacsonyan van a tűréshatára, hogy ezt is kötekedésnek veszik.

De ha már ettől szebb lesz a napod, nyomhatod megint a piros x-et, magasról teszek rá, nem az értékelések miatt írom, amit írok.

2021. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen a hűtőd. Vannak olyan hűtők amelyek hibrid folyadékokat igényelnek, szerintem azokba az a legjobb. Van olyan mondás is, hogy általánosságban a fagyállós cucc esetleg jobb mint a desztilált víz, mert plusz adalékok vannak benne amit esetleg tovább éltben tartja a vízpumpát meg a termosztátot.

Én azt gondolom a hűtőfolyadék nem olyan nagy tétel árban és érdemes a gyárihoz hasonló/ugyanolyan adalékot használni. ( Desztilált vizet véletlenül benne hagyod télre és szétfagynak a cuccok )

2021. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!