Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablakmosó tartályba hűtőfolyad...

Ablakmosó tartályba hűtőfolyadékot öntöttem(-35-ig volt ráírva). (félre néztem,és utólag jutott eszembe) Lesz valami baja? Etilén-Glikol-t tartalmaz. Le lehet ereszteni valahogy? Vagy mit csináljak? (2001 Ford Focus)

Figyelt kérdés

2021. febr. 7. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb baja nem lesz, csak hát nem éppen tisztításra való.

Valamivel szívd ki a tartályból.

2021. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
...csak a fényezést fogja megmarni...
2021. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Össze fogja kenni a szélvédődet, valahogy cseréld le.
2021. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, összekeni a szélvédőt, meg nem is valami környezetbarát. A fényezést rövid távon nem fogja megmarni.

Ha hozzáférsz a tartályhoz, és le tudod húzni róla úgy valamelyik csövet, hogy ki tudod folyatni, az lenne a legtutibb.

Ha nem, akkor én a helyedben kipumpálnám úgy, hogy lehúzod a gumicsöveket amik a fúvókákhoz mennek (ha hátul van, azt is!), a csövet bele egy edénybe, és addig nyomnám az ablakmosást, amíg ki nem ürül a tartály. Utána tölts bele vizet (nem kell teli), és azt is nyomasd át amíg a csőből teljesen tiszta víz nem jön.

Az ablaktörlők kalimpálni fognak, ha nem tudod kifordítani őket akkor időnként locsolj egy kis vizet az ablakra is.

2021. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én leszívnám egy tömlővel, egyszerű és 5 perc alatt lent van.
2021. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha le tudod szívni, az a tuti, így le tudod adni veszélyes hulladéknak. Ha nem, bele a slag, aztán folyasd bele a vizet, amíg tiszta víz nem folyik! Utána vízzel öblítsd át a teljes mosó rendszert is, a kocsiról öblítsd le a maradékát, mosd le a szélvédőt, majd mehet bele az ablakmosó folyadék.
2021. febr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!