Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen automata váltós autót...

Milyen automata váltós autót lenne érdemes vennem 1,5 millió forint értékben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje nézegetem a használt autókat, de tanácstalan vagyok autóvásárlás terén. Azoknak a segítségét szeretném kérni akik jártasak ebben a témában, mert érthető módon nem szeretnék félrenyúlni ekkora összeggel, bár tudom hogy használt autóknál nincs hibátlan vagy kitűnő, csak kevésbé rossz, de jobb szűkíteni a kört. Sedan, coupe és/vagy sportos kivitelezésű autók érdekelnek nagyobb teljesítményű benzines motorral.


Volt egy-két választás amik mellett megragadtam, ilyen például a 3-as Mazda (japán szívó benzin miatt), illetve egy kicsit más irányból a C200-as kompresszoros sportcoupe Mercedes. Ha a vásárlással kapcsolatosan tudtok segíteni, vagy csak az imént leírt autókról egy általános véleményt mondani, azt nagyon megköszönöm.


Fiatal srác vagyok, az élmény miatt vezetek meg persze a tapasztalatszerzés miatt is, ennek tekintetében szeretnék vásárolni is. Ez lenne a második autóm.


Köszönöm!



2021. márc. 3. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Mennyi a kereted rá?

Szerintem Passat B5.5/Audi A4 1.8T vagy 2.0 szívó motorral jó lehet. De csak akkor ha a kínalat tetejéről tudsz válogatni nem lerugott darabokat.

2021. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Golf V GT/GTI? Talán le lehet vadászni egyet ennyiért is.
2021. márc. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A Passat B5 alapvetően nem lenne rossz választás csak nagy és ekkorára nem biztos hogy szükségem lenne. A4 van a családba, sok jót sajnos nem hallottam felőle bár az a turbós változat, nyílván ez plusz dolog ami könnyen megadhatja magát. :D


Golf V egész jó, nézegettem népítéleteket róla, az is egy jó választás lenne csak egy megkíméltet kéne kifogni.

2021. márc. 4. 10:53
 4/7 gery5000 válasza:
Én is VW csoportot tudom ajánlani. Bora, golf, fabia, seat ibiza, audi a3,a4 ezek nem olyan nagyok. Tanuló vagyok szervízben és nagyon sok vw csoportos van. Azt látom hogy egész jó kocsik, ha vigyáztak rá. karbantartása se vészes, megfizethető az alkatrész is.
2021. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aut váltós autó, ami vezetési élményt is nyújt... Nehéz kérdés.

Gondolom azzal mindenki egyet ért, hogy egy 100-120 lovas autót az Aut váltó nem fog megtáltosítani. Ide már kell a cm3 is.

És persze használt autó esetében nagyon fontos a gondos karbantartás és a lekövethető szervizmúlt - mert bizony sokan bele sem gondolnak, de az Aut váltóban is kell olajat és szűrőt cserélni, és vannak bizonyos szabályok, amiket ugyanúgy be kell tartani vele.


Anyagi keret továbbra se hangzott el, de én pl japán vonalon egy 2 literes benzines Avensist ajánlanék a hagyományos 4 sebességes automatával, de persze vezetési élményt, sportautós menetteljesítményt ez sem fog kínálni.

2021. ápr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Fiatal srác vagyok, az élmény miatt vezetek meg persze a tapasztalatszerzés miatt is"

Az autómata egyikre sem jó. Élmény nyilván szubjektív, de szerintem nagyon komoly sportautók csak azok, amik autómatával is élvezetesen vezethetők. Tapasztalatszerzés meg, nem is értem hogy merült fel. Pont hogy soha nem fogsz normálisan megtanulni vezetni, ha autómatával akarsz gyakorolni.

2021. ápr. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Prius 2, de ez nem élményautó. Cserébe megbízható.
2021. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!