Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önjárós lesz az autó vagy mi?

Önjárós lesz az autó vagy mi?

Figyelt kérdés

Felénk úgy nevezik hogy önjárós lesz az autó, soha nem hallottam még ezt. Fel tudnátok világosítani ez ügyben, hogy mit is jelent? Ahogy én hallottam, "a turbó el kezd pörögni, vele együtt a motor is, és szét megy a blokk. Tényleg így van? Nem kell részletezni csak nagy vonalakban. Miért történik, mi történik, ha megtörtént hogy lehet megállítani..

Köszönöm a segítő válaszokat!



2021. márc. 7. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Felétek nem tudom mi van, de az autó neve magában foglalja, hogy magától jár: automobil–önmagától mozgó.
2021. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
És ezt le tudnád írni emberi nyelven is?Mert ez a mondat szerintem egy autizmus roham eredménye volt,annyi értelme van
2021. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erről beszél: https://www.youtube.com/watch?v=j4rMfrERpG8


akkor fordul elő, ha a valamilyen nem tervezett módon tüzelőanyaghoz jut a motor. Nagyon ritka jelenség.

2021. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3. Igen szerintem erről van szó. Meg sem lehet állítani ezt sehogy?

Előző kettő, bocs, nem tudom ahogy írtam is soha nem hallottam erről. Én is először pl a Tesla önmagától járására gondoltam.

2021. márc. 7. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:

"felkapja a turbó az olajat"

A turbó kopott tengelyénél, ahol siklócsapágy van, bejut a motorolaj a szívó csövekbe, az intercoolerbe. A turbó elkezdi a motorba nyomni a motorolajat, amitől felpörög. Ilyenkor amíg el nem fogy a motorolaj és megy tönkre a motor, addig "padlógázon pörög".

Leállítani a kulcsal nem tudod, mivel azzal az üzemanyag befecskendezését állítod le, a turbó pedig nyomja be a motorba a motorolajat, ami szintén jó tüzelőanyag. Ilyenkor a legmagasabb sebességi fokozatba kell kapcsolni, majd behúzott kézi, és tövig taposott lábfékkel, le kell "ugrani" a kuplungról. Ha autómata, akkor még a levegő motorba való bejutását megakadályozva érdemes próbálkozni.

2021. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!