Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig érdemes ezt az autót...

Meddig érdemes ezt az autót még életbe tartani?

Figyelt kérdés
Golf 4 1,4 2000évj. 306ekm van benne. 5 éve vettem 600ért akkor hozták be osztrákból. Motorikusan meglepően jó(talán felújították vagy cseréltek benne)0 olajfogyasztás,szépen viselkedik minden körülmény közt. Futóműve kezd gyengülni,lengéscsillapítók engedik az olajat,kopog néha elöl is hátul is,kipufogó is a vége felé jár, küszöb meg lett foltozva(bár csere is ráfért volna). 1,2-őt kicsit nehezen veszi váltó,nagy esőkor beázik valahol a gumiszőnyeg alatt vizes,gumik is öregek.Mint kiderült törve is lehetett,mert ki van fújva,kenve az egész motortér belül meg a doblemezek is,meg az oldalán az oszlopok alján is van gittelés.Átlökték műszakin. Maga a festés,meg az utastere szép. 400ért meg akarták volna venni. Kereskedő 350ért vette volna be egy másikba. Még 400-am van pluszba,hogy vegyek valamit. Ugyanilyen autóba gondolkodok,csak sérülésmentes,fiatalabb,egygazdás,lehetőleg magyar,kevesebb km-be. Vagy tartsam meg ezt és még költsek rá mindig.
2021. márc. 7. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Eladnám, amíg adnak érte pénzt, és keresnék egy tényleg olyan autót, amit Magyarországon megvett Kovács úr, aztán azért adja el most, mert már nem hosszabbítják meg a jogsiját, mert 90 éves. Persze ilyen autó is lehet gáz, ismerek olyan nyugdíjast, aki 2-esnél nem vált feljebb soha, mert nem annyira szeret váltogatni. Városban egyes, ha kimegy a városból, akkor vált fel kettesbe. Szóval meg kell nézni, mit veszel.
2021. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
800k-ért elég jó benzines Golf IV-k vannak, szóval ha találsz jó akkor érdemes lenne váltani. De ugye ott is lesz átíratás, első szervíz stb stb.
2021. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Két dologtól függ: 1. Ha rendbe rakod, az igényeidet kielégíti-e az az autó? Elég erős-e, elég kényelmet nyújt-e, tetszik-e még mindig? 2. Van-e pénzed lényegesen újabb autóra? Ha veszel egy 2000 helyett 2003-ast és 300e helyett 250e-t futottat, azt én nem nevezném minőségi cserének.

Az hogy öregek rajta a gumik, nem az autó hibája. Bármilyen autón elöregszik. Ha vadonat új autót veszel, 5-6 év múlva azon is gumit kell cserélni. Szerintem ez nem szempont. A többi apróság sem, mint pl lengéscsillapító csere. Nem egy nagy kaland és nem is egy horror összeg. Amin elgondolkoznék, hogy megválok tőle az a korrózió és esetleg a váltó gond. Bár ez meg simán lehet csak kuplung, ami megint csak nem olyan óriási probléma.

Személy szerint egy ilyen "foglalkozós" 21 éves kocsit 400-ért gondolkozás nélkül odaadtam volna. Ismerősöm tavaly ősszel a minden extrával felszerelt 2005-ös H Astráját 350e-ért adta be az első kereskedésbe. Ennél jóval többért is eladhatta volna, de azt mondta, hogy nem érdekli az a pár százezer amit bukott rajta, ő nem akart ezzel már foglalkozni, annyiért odaadta, amennyit az első helyen ajánlottak érte.

2021. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Hát, ha szereted az autót, és neked megfelelő, akkor én megtartanám.

Bontóba van hozzá gyakorlatilag minden, és nem is annyira drágán.

Ha nincs teljesen szétrohadva csak itt-ott kell foltozni, futóművet rendbetenni, akkor az ha meg van csinálva akkor még sokáig jó lehet.

Én hasonló cipóbe vagyok, az én autóm is itt ott rohad meg van azért hibája és jópár költségesebb javítás is szükséges lesz a közeljövőben (turbó, kuplung) de inkább ráköltök párszázezret és még évekig jó lesz. Meg ennek legalább ismerem az előéletét, tudom hogy mindig időbe és normális anyagokkal karban van tartva mert én magam tartom karban. Úgyhogy marad.

2021. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Én megtartanám, mert ennek legalább ismerem az előéletét. Manapság már a zsákbamacska autókat se adják olcsóbban, legalábbis sokszor megpróbálják az embert lehúzni azzal, hogy tákolt autót adnak megkímélt autó árában. Lehet, hogy te is belenyúlsz egy ilyenbe, és akkor még akár vissza is sírhatod a jó kis régi Golfod...
2021. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szabadulj meg minek előbb ettől a bontó szökevény golf-tol és mert ezek igazi penznyelok, új korukban sem voltak valami nagy számok. Egy eléggé divatjamúlt, maradi forma. Vegyél inkább egy Peugeot 207-est, ezerszer divatosabb, modernebb és meglepően megbízható típus. A világ legrégibb autógyártóinak egyikétol...
2021. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy Peugeot 207-est összehasonlítani egy Golffal elég nagy trollra utal. :)
2021. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!