Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vagy egyéb...

Milyen autót vagy egyéb közlekedési eszközt ajánlanátok ha rendszeresen le kell járnom vidékre (Sopron, Szombathely), az ottani közlekedési kultúrát ismerve?

Figyelt kérdés

Aminek meg kell felelnie:

-Legyen biztonságos.

-Egy átlagos középkategóriás autóval történő, 20-50 km/órás ütközés esetén csak minimális sérülései legyenek, hogy ne kelljen emiatt rendszeresen hetekig szervizben állnia.

-Autópályán is hasznalható legyen, tehát 130 km/órás tempót is tartósan bírja.

-Az se baj ha kell hozzá C kat jogsit csinálni.

-Árban max 5-6 M Ft. Természetesen ennyiért a fenti paraméterekkel valami használt jármű jöhet szóba. Pl Hummer H2 vagy H3, vagy valami böszme nagy Land Rover. Vagy valami alvázas szerkezetű terepjáróféleség, 3,5 tonna körüli saját tömeggel, az elején ráccsal, csörlővel, hogy a karosszéria minél kisebb mértékben sérüljön egy ütközésnél.



2021. márc. 7. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, szerinted Sopron, Szombathely már Mad Max vidék?
2021. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minek kell neked Hummer? Jégre akarsz menni vele?
2021. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

BTR-80

Gyalogság(felbőszült cibbánybanda)ellen elég védelemmel és tűzerővel rendelkezik de országra is fel lehet menni.Elfér benne a család hátul,csomagot is lehet tenni bele bár szűk a nyílás.

Hitelt vegyél fel a többletköltségek miatt,hidd el megéri

2021. márc. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Én ezen a környéken élek, és semmivel nem durvabb itt a közlekedési kultúra mint máshol. Csak van egypár szemtelen osztrák, de azokkal nem kell foglalkozni

Egyébként, kérdésedre válasz:

Én ennyiért valami 3.0 V6 TDI Tuareget vennék, vagy újabb (2013 utáni) Ford Rangert. Ezekre is lehet vadrácsot, csörlőt tenni, ha te attól érzed biztonságba magad. De szerintem felesleges. Ha oldalról v. hátulról kapják el úgyis összetörik.

+1 tipp: azt értem h. ha fontos hogy mindig legyen "bevethető" autó. Én lehet azt csinálnám hogy vennék 3m-ért egy nagy kocsit, meg egy valami tartalékautót max. 1m-ért. Aztán akkor nem kell félni hogy ha netán baja van az egyiknek akkor mi lesz.

2021. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Háborúzni jársz a nyugati végekre vagy mi a f***? Ott nem a Mad Max megy élőben, mint írták is, nem divat karambolozni. Ha ennek ismeretében lejjebb adsz az igényeidből, lehet, hogy értelmes alternatívát is fog neked ajánlani valaki.
2021. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát ahogy nézem a fellelhető videókat a neten egy ős Hummer lenne a legjobb, csak az autópályán felejtős, meg amik nincsenek szétütve 40 ezer eurótól indulnak. Amúgy meg van összehasonlítási alapom a közlekedéssel kapcsolatban. Bp-hez vagy több német nagyvároshoz képest valóban Mad Max amit látok mióta ilyen helyeken megfordulok. Táblák, útburkolati jelek, mintha nem lennének. Talán a piros lámpa amit észlelnek. De az a legjobb, amikor a síkhülye picsa, vagy a falu bikája látja, hogy jövök a körforgalomban vagy a főútvonalon, és csakazértis ki akar lökni az útról. Én meg nem fogok megállni a hugyagyú miatt, csak ilyenkor nekem is extra cumi a trélereztetés, biztosítóval vívás, szerviz...
2021. márc. 7. 20:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Vegyél traktort!

Tapasztalatból mondom, azzal szembe nem mernek arcoskodni még itt ezen a "kemény környéken" se. Van egypár autós aki bepróbálkozik szűk úton hogy "majd úgyis félreáll" de aztán mindig meggondolják maguk mikor meglátják közelebbről mekkora gép is jön szembe.

2021. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet. Csak sajnos Vmax 25 km/ó.
2021. márc. 7. 22:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Egy újabb Fendt 55-el is tud menni (igaz az nem jön ki ennyiből)
2021. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Tapasztalatból mondom...én Sopronból csak kamazzal merek kimerészkedni, ha már pest akkor csakis a BMP...ausztria meg csak leopard 2 (szigorúan rendszeresített kebabvetővel)...kell rá költeni de hát csak így érzem biztonsagban magam...őrület ami itt megy...


Szerintem válassz más munkakört...

2021. márc. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!