Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől "nem könnyű" a kormányke...

Mitől "nem könnyű" a kormánykereket forgatni?

Figyelt kérdés

Adott az e46 320d autóm, facelift utáni (ha ez számít). Egyáltalán nem nehéz forgatni a kormányt, de azért néha két kézzel sokkal kényelmesebb, könnyebb. Egyik haveromnak van egy ugyanilyen autója, ami 3 évvel idősebb és facelift előtti. Múltkor amikor vezettem azt, észrevettem hogy az ő kormányát sokkal könnyebb forgatni, gyakorlatilag tenyérrel simán és pontosan lehet vele irányítani az autót. Amikor ő vezette az én kocsimat, szóvá is tette hogy milyen nehéz a kormányt tekerni. Tudom milyen szervó nélküli járgánnyal menni, egyáltalán nem olyan nehéz a kormányom, csak épphogy annyira hogy egy 20-30 perc "egykezes" vezetés után elfáradjon a karom.

Félreértés ne essék, nem akarom "sufniba' összegányolni" a kocsit, pláne a kormányművet, csak arra lennék kíváncsi hogy minek a cseréltetése/javíttatása oldhatná meg a problémát, milyen lehetőségeim vannak.



2021. márc. 8. 19:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt E46, a kerék mérete is számít, saját tapasztalatból tudom. Ahogy felkerült a nyári ami szélesebb volt, sokkal nehezebben lehetett forgatni a kormányt. De lehet szervóhiba is.
2021. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Huhh, a kerék méretét most fejből sajnos nem tudom megmondani, viszont ugyanilyen volt télivel is és nyárival is.

Igazából nem nehéz egyáltalán forgatni a kormányt, csak amíg a haverom kormánya "tenyerelős", addig az enyémet kényelmesebb úgy irányítani ha 2 kézzel fogom. Ennek ellenére lehet majd elviszem szerelőhöz hogy nézzen rá hátha tud valamit mondani, de ahogy tudom a kormánymű az egyik legproblémásabb szerkezete az autónak, nem tudom mennyire vállalja-e be bárki, illetve hogy szimplán a probléma diagnosztizálása mennyibe fog fájni :/ (A félreértések elkerülése végett: Nem szerelőn akarok spórolni, el is fogom vinni ha nem sikerül megfejteni hogy mi okozza a gondot, de ha esetleg valaki találkozott hasonlóval, vagy van valami tippje azt azért meghallgatom)

2021. márc. 8. 19:40
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hozzáteszek, hogy a kerekek 2.5-re van fújva, ha esetleg számít valamit, bár haverom is ennyire tolja mindig, nála mégis más a kormány "érzése :D"
2021. márc. 8. 19:42
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
nekem suzuk swift van az kinizsi malomkő
2021. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért az E46 kb 25 éves technológia, akkoriban még nem volt olyan vajkönnyű a kormányt tekerni, plusz BMW-nél ezt alapból sportosabbnak tartják.

De hogy nálad mitől nehezebb, passz. Én is szervóhibára tippelek.

2021. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Már egy szervóolaj csere is segít rajta valamennyit :)
2021. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

5: Igen ezt értem, nem is várom el a legmodernebb technikákat egy (esetemben) 17 éves autóban, viszont számomra mégis érdekes, hogy a haverom 20 éves, típusra ugyanilyen autójában miért "jobb" a szervó mégis.


6: Akkor majd lehet cserélem, viszont megnéztem már, és bár nem tudom milyen az elhasználódott szervóolaj kinézete, ez pirosas volt, ami (az autókhoz tőlem 100x jobban konyító) haverom szerint rendben van.

2021. márc. 8. 20:16
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Tölts rá kicsit, lehet hiányzik belőle. Nem BMW, de az én autómnál is volt szivárgás, és mikor fogyott az olaj, nehezebben is ment.
2021. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mindenképp megpróbálom. Köszi a tippet, majd ide írok hogy segített-e.
2021. márc. 9. 18:38
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Mert rajtafelejtetted a kormányzárat.
2021. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!