Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az,hogy ha a 4es...

Miért van az,hogy ha a 4es golfomat hármasból kiteszem üresbe,akkor a fordulatszám nehézkesen csökken le a manőver befejezte után?

Figyelt kérdés

Szóval amikor már üresben az autó,a kuplungról is levettem a lábam,és csak gurul a járgány,még utána másodpercekig magasabb fordulatszámon van,és kb 5-6 mp. után esik csak le teljesen,ahol alapból kéne lennie akkor ha üresben van az autó.Ez normális?

A Segítséget előre is köszönöm!



2021. márc. 8. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, hogy csak a mutató hibásodott meg. Vidd el szervízbe, átnézik mindenesetre.


De ha egyéb problémát nem találtál, úgy működik, ahogy kell akkor nem hinném, hogy aggódnod kellene.

2021. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gombos Zsolt(Jeti) válasza:
ÉN a Ford Focusomnál is ugyanezt tapasztalom...szerintem van valami érzékelő,ami a mozgást "érzékeli",s mivel az autó halad,így az érzékelő nem hagyja,hogy leessen a fordulatszám...egyébként miért hagyod üresben gurulni?
2021. márc. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát azért hogy,hogy ha a helyzet olyan akkor addig se fogyasszon csak a minimumot.Tehát ha pl megyek az úton és épp gázt adok 4esbe,majd látom hogy pirosra vált a lámpa,akkor 4esből kiteszem üresbe.
2021. márc. 12. 09:30
 4/7 Gombos Zsolt(Jeti) válasza:
Egyszer megkérdeztem itt,hogy melyik jobb.Nem kaptam rá egyértelmű választ,mindenesetre ha sebességben hagyod,a motorfék lassítja az autót,de kevesebb a fogyasztás mint üresben,mert olyankor a szívószelep zárva van...
2021. márc. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Wow!ezt nem tudtam,köszi!!
2021. márc. 30. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es már hogy lenne a szívószelep zárva mikor a motor jár a vezérmű tengely ugyanúgy mozgatja a szelepeket vagy miből született ez az elgondolás?
2021. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gombos Zsolt(Jeti) válasza:

6-os: Nem voltam teljesen tisztában a fogalmakkal,de a lényeg itt olvasható:


[link]


Jogos az észrevétel,bocsánat! ;)

2021. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!