Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B6 passatból mit érdemes...

B6 passatból mit érdemes venni? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

6-os passatot szeretnék venni a közeljövőben, viszont nem tudom melyik motort érdemes választani. A piac tele van a 2.0 pd tdi-vel, ezeken gondolkozom, a BKP motorkódún, amiben nincs dpf, de hallottam, hogy ezeknél a pd elemek hajlamosak tönkremenni, viszont ezeket cserélték sok esetben, tehát elméletben nem lenne gond vele. Benzinesből ugye csak fsi és tfsi készült, ezek közül az fsi-n gondolkodtam még, de nem tudom hosszú távon, valamint szervizköltséget tekintve ez mennyire megérős. Meg hát persze fogyasztást tekintve.

Kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra, vagy bármilyen hasznos infóra, hogy mégis melyik az a motor amelyiket megérné venni. Cr tdi, pd tdi vagy fsi?

Hosszú-rövid távon is használnám, valamint nyilván jó lenne ha nem enne olyan nagyon sokat. Bármilyen véleményt, tapasztalatot szívesen fogadok.



2021. márc. 9. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire akarod használni. Ha hosszabb távokra, akkor dízel, a 2.0 CR TDI jó választás lehet. A PD A 2.0 Literesekből nem egy jól sikerült konstrukció. Ha rövidebb távokra, akkor benzin. Az fsi ugye közvetlen befecskendezést jelent a hengerbe, ezáltal a szívószelepek lekokszolódnak egy idő után, ez igaz a TFSI-re is. 2013-ig az 1.8 és a 2.0 TFSI elég problémás konstrukció, szeretik csipegetni az olajat, és a vezérlés is egy időzített bomba benne. Persze ki lehet cserélni a láncfeszítőt egy újabb, módosított alkatrészre, és akkor le van a gond, de a benzines nyilván többet fog fogyasztani, még a kisebb köbcentisek is. Mindenesetre rövidebb távokra azt venném, a dízelnek az nem tesz jót.
2021. márc. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
A motorokon kivul a rozsdára figyelj inkább nagyon,mert szégyen hogy tudnak rohadni ezek az autók.Akkor meg eppen mindegy milyen motor van benne ha szita az alja.
2021. márc. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2.0 CR a nyerő
2021. márc. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2.0 CRTDI

Meg esetleg az 1.9 PD, de azt megvétel után egyből csapágyazni kell meg még gyenge is

2021. márc. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legrosszabb generáció az összes Passat közül.

CR motor csak a nagyon késői B6 Passatokban volt. Én ajánlanám a B7 Passatokat, ami a B6 nagyon erős faceliftje.

2021. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!