Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy átlagos 1.3-as motornál...

Egy átlagos 1.3-as motornál alapjáraton hány liter levegő folyik át percenként?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyok járatos ebben a témában, emiatt előre is elnézést!

#motor #levegő #1.3-as motor #levegő-átfolyás
2021. márc. 9. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
4%

"Egyáltalán nem vagyok járatos ebben a témában"

Ez látszik.

Kismillió összetevője van.

2021. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Benzinmotornál függ a fojtószelep állásától. Dízelmotornál viszont nincs fojtás, tehát ott könnyen kiszámolható. Tegyük fel, hogy 800 fordulat/perces alapjáratunk van. Egy főtengely fordulat alatt egy négyhengeres motornál két munkaütem történik, tehát két-két szívó és kipufogó ütem is jut egy fordulatra, vagyis két főtengely fordulat szükséges az 1,3 liternyi levegő átömlesztéséhez a motoron.


Ez egyszerű matekkal utána: (800/2)×1,3 = 520 liter/perc térfogatáramot eredményez. Ez 8,6 liter másodpercenként. Benzinmotornál a fojtás miatt ez az érték kisebb.

2021. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Literben nem érdemes számolni, mert a levegő összenyomható.

Ezért van, hogy az autókban légtömegmérő van.

OBD porton ki tudod olvasni a légtömegmérő által mért értéket, ha ez nagyon fontos neked.

2021. márc. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 25. 00:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Benzinmotor esetén.

Egy üzemmeleg 1.3-as motor alapjáraton óránként kb. 0,55 l benzint fogyaszt. (OBD-porton kiolvasott érték, lekapcsolt elektromos fogyasztókkal) A motorbenzin fajsúlya kb. 730 g/liter. Azaz óránként 401 gramm benzint éget el. Üzemmeleg állapotban a motorvezérlő mindig a tökéletes benzin-levegő arány tartására törekszik, ami 14,7. A gramm benzinhez 14,7 gramm levegőt kell adni. A 25 fokos levegő fajsúlya 1,01325 kPa nyomáson 1,1843 gr/l.

401 * 14,7 = 5895 g, ekkora tömegű levegőt szív be a motor egy óra alatt. Ami 4977 liter / óra, 83 liter/ perc, 1,38 liter/másodperc.

2021. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. márc. 25. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!