Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot féle 1.4 HDi motorok...

Peugeot féle 1.4 HDi motorok milyenek?

Figyelt kérdés
Kellene egy kis szaladgálós autó max 800 ezerét. Fiesta, 206, C3, ami szóba jött 1.4 HDi 68 lóerővel. Napi 60-70 km városban, amit megyek. Mennyit fogyasztanak városban? Igaz, hogy 7-8 litert ezek is benyelnek?
2021. márc. 10. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hdi motorokról a V6 kivételével nem hallani rosszat, meglepően jól sikerült darabok.
2021. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs velük gond, városba szerintem 6 literrel eljárkálható vele
2021. márc. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2007-es Fiestám volt ezzel a motorral /F6JB/ minden elromlott benne ami el tud, igaz a használtautó mindig lutri, lehet csak nekem volt pechem.
2021. márc. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kojee ***** válasza:
Pár évig 1.4tdci fusiont használtam, a motornak volt valami nyűge amit egyik szerelő sem tudott megoldani, miután eladtuk kiderült hogy valmi típushiba és egy kábel cseréje megoldotta volna... . Amúgy télen nyáron átlag kb 5.5 volt a fogyasztása. A max. 7 volt klímával pályán 5 fő és 130-as tempó mellett, legkevesebb 3.9 hosszú távon fő úton 70-90-es tempóval.
2021. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó motornak tartják. Én egy kis Citroenben használtam, nagyon bika volt vele.
2021. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek magas elvárásaid akkor kis autóba elmegy. De mivel a kis hengerűrtartalom ellenére nem éri el sokkal gyorsabban az üzemi hőmérsékletet, mint a nagy diesel motorok így kicsit véleményes, hogy mi értelme van - rövid távokon (10-20 perc) használva ugyanúgy legyilkolod, hosszú utakra meg viszonylag kevesen indulnak egy Fiestával vagy 206-ossal.
2021. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt PSA diesel 1.4. Tűzkarika tudja a faxom mi az szokott átégni 100.000 -ért cserélgették. Amúgy a motor leszámítva azt a 4 esetet amikor e miatt trélerezni kellett hibátlan. Az autó viszont amit köré építettek egy trágyadomb. Rugótörés 5x. Váltóbowden szétesett 2x, Stb.. Szóval imád tréleren utazni.
2021. márc. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!