Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss B kategóriás jogosítvánn...

Friss B kategóriás jogosítvánnyal ki mekkora távot mert egyedül megtenni?

Figyelt kérdés

Nyilván ez kényszer kérdése is.

Februárra szereztem meg a jogosítványom, azóta "nagyobb" (kb. 30 perces) távokat a férjem mellett, kisebb távot (kb 3 km a boltig, orvosig) egyedül is megyek. Rákényszerítve nem vagyok, de ha megyünk valahova együtt, többnyire én vezetek, hagy gyakorolni. Egyedül azért se szívesen enged még el, mert vinném a 7 hós babánkat, nem tudom/szeretném másra hagyni. Sajnos viszont muszáj lesz egyedül is nagyobb távot megtennem, elintéznivaló van a jelenlegi lakhelyünktől távolabb, és ő munkából nem tud eljönni. Az oda vezető útvonalon már többször, többféleképpen vezettem. Sokat javult a járműkezelésem, a váltások, a kuplungolás, le nem fulladok. Vezetés közben magabiztos vagyok, élvezem is, nem félek.

A férjem viszont aggódik, hogy egyedül (a babánkkal) mennék ekkora távra, bár elmondása szerint ügyesen szoktam vezetni, és ő is mondja, hogy már sokkal jobb vagyok benne, mint a legelején.

Mit gondoltok? Bevállalható? Ki mennyit vezetett friss jogsival?



2021. márc. 11. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Az, hogy ki mekkora távot mert megtenni, számodra miért lényeg? Mármint téged konkrétan semennyire se segítene ki, mert minden ember más. Minden ember ügyessége más, minden ember neuroticizmusa más, minden ember veszélyhez való attitűdje más és ezt még lehetne sorolni. Azaz egy centivel se vagy előrébb, ha én leírom, hogy anno 19 évesen kb 4 hónapos jogsival mentem le 4 barátommal Budapestről Pozsonyba. Éjszaka. Egy számomra tök idegen autóval, mert az anyukámé lerohadt, amikor a 20-as kilométerkőnél voltunk, így az egyik barátomék autóját kaptuk meg. Ezért lett éjszaka, mire elindultunk. De ez téged nem segít.


Annyit viszont hadd mondjak, hogy csak vezetéssel tudsz tapasztalatot szerezni. Ha nem vezetsz, az egy önbeteljesítő jóslat lesz, mivel relatíve kevés tapasztalatod lesz relatíve sok idő után, ami miatt egyre kevesebbet fogsz vezetni, mert úgy fogod érezni, nem megy neked olyan jól, mint amennyire szerinted kéne, hogy menjen.

2021. márc. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell egy huzamban levezetni az egész távot, meg kell állni, tartani 10-15 perces pihenőket, ha szükséges.

Nem akkor kell megállni, amikor már teljesek kimerültél, netalán a fáradság miatt hibáztál, hanem előtte, hogy amikor vezetsz megfelelően tudj koncentrálni.

Érzi az ember, ha gyengül a koncentráló képessége, a hiba ott van, hogy nem áll meg pihenni.

2021. márc. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Mérni kell elindulni nagyobb távra. Vezetésben csak úgy lehet fejlődni, ha mindez és vezetsz. Nem leszel magabiztos hosszabb táv levezetését én addig, amíg nem mész el hosszabb távra. Semmi különleges nincs benne egyébként, szerintem a táv nem jelent semmit. Mindenhol ugyanazok a szabályok, mindenhol ugyanúgy kell vezetni. Ha még esetleg elfáradsz, akkor keresel egy benzinkutat vagy akármit és tartasz 5 perc szünetet.
2021. márc. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
#3 Hát ezt a válaszomat alaposan kiherélte az autocorrect. :D
2021. márc. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Hagyd a férjed aggódni, te meg bátran indulj el akárhová is kell menned.

Rajtad kívül senki nem tudja, hogy kezdő vagy, tehát ha felveszed a forgalom ritmusát, senki nem fog öklötrázni(aki az öklét rázza, az is volt kezdő)


Tehát bátran vállald be, ne agyald túl. Teletank, gyerek rendesen bekötve, okmányok nálad, és ennyi..


Jó utat.


(a jogsi kézhezvétele után másnap már céges autót vezettem itt a Fővárosban...hadd ne részletezzem a lelki állapotom..de nem látszott, hogy friss a jogsim)

2021. márc. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a támogatást! Megfogadom a pihenős tanácsot! :)
2021. márc. 12. 08:15
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
én Gyömrőre mentem le Pestről, 45 km 45 perc matrica nélkül jó volt élveztem , csak kissé elfárad a lábam a bowdenes gázpedáltól DDDDD
2021. márc. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
szia! én 18 évesen vizsgáztam, elõtte a 18. születésnapomra már megkaptam az autót (korona miatt eléggé elcsúszott a vizsgám, na mindegy) addig a párom vezette. 170 km-re tanulok az otthonomtól. amikor mentem intézni a jogosítványomat, amint kézhez kaptam az ideiglenes papírt rá fél órával indultam haza, én vezettem, ez kb 2 és negyed órás út, ráadásul hamar sötétedett (én nyáron jártam vezetni és soha nem vezettem még elõtte sötétben). szóval az volt az elsõ utam. simán hazaértem szóval ez úgy megdobta az önbizalmam hogy bárhova el merek indulni, de a leghosszabb amit mentem, az ugyan ez a táv 2x, el kellett intéznem valamit, szóval mentem aztán 20 perc pihenõvel jöttem is, majdnem 350km egy nap alatt.
2021. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

2010-ben lett meg az első kategóriám. Féltettek, feleslegesen.

Alig mehettem el egyedül, utólag belegondolva a saját gyerekeimet engedni fogom. Csak is tapasztalatszerzés útján lehet elsajátítani, főleg nagyvárosban.

13-ban lett meg "C"-ből, utána "A" végül pár éve "D".

2021. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első utam a kocsival Budapestről egy pest megyei vidéki településre volt. Aztán fél éve lehetett meg a kocsi, amikor levezettem a Balatonra. Szerintem ez nagyon emberfüggő. De ha nem gyakorolsz, nem is leszel jobb vezető. Idővel a hosszabb utak sem lesznek fárasztók. Ma már simán levezetek 200km-t megállás nélkül. Annál többet is levezetnék, de nem szoktam messzebbre menni. :D Szóval csak gyakorold.
2021. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!