Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megadjátok az elsőbbséget...

Megadjátok az elsőbbséget betegszállítónak, ha nem használ megkülönböztetést?

Figyelt kérdés

Volt egy szakasz, ahol egyértelműen nekem volt elsőbbségem.


Helyszín: Gödöllő Palota-kert

[link] ,19.3556078,3a,75y,153.75h,74.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1sA9jL0AmxfD638_3GBYmcrg!2e0!7i16384!8i8192


2 sávos autó út, ahol az egyik vásban parkoltak az autósok és az én sávom volt a szabad.


Még jogsi szerzésnél az oktatómmal ide jártam így 100X elmondta, hogy mikor hogyan és mért van kinek elsőbbsége ezen a szakaszon.


A lényeg, hogy erről az újról panelok parkolói nyílnak, így ha valaki megadja az elsőbbséget, akkor oda lehúzódik a parkoló bejáratához és úgy megy tovább a másik.


Neki megadni az elsőbbséget kb semmibe sem került volna és nekem volt jogosan elsőbbségem, de ennek ellenére megadtam én, hogy gondoltam, hogy jó fej leszek hátha visz valakit úgy hogy nem használ semmilyen villogót vagy hangot.


Úgy adtam megneki az elsőbbséget, hogy nem álltam meg kb 100m-re előtte, amikor elkezdődik a parkoló kocsisor, hanem bejebb mentem és én húzódtam le az egyik ilyen parkolóba nyilló cuccba.


Emiatt kb 40km/h-ról le kellett lassítania kb 35km/h-ra. Tehát nem nagy dolog.


Mégis mutogatott végig és ordibált, ami miatt kedvem támadt volna leparkolni elé és kiszállni megnézni, hogy mit csinál, de nyílván ezt nem tettem, mert mások életével nem játszunk.


Tehát a kérdés.


Jogosan háborodott fel, hogy megadtam neki kedvesen az elsőbbséget, de úgy hogy emiatt picit lekellett lassítania.


Vagy egyátalán nem kellett volna neki elsőbbséget adnom ha megkölönböztető jelzés nélkül közlekedik?



2021. márc. 16. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem adunk elsőbbséget ha nem használ MKJ-t.

Olyan helyen persze ha látod h. elmegy 5kocsi és jön mögötted még 10 és kiengedsz egy autót mert nem tudna máshogy kikanyarodni az oké. De amúgy nem kell. Láttam olyant hogy valami maszek betegszállitó, felszerelt villogó nélkül egy sima szélvédő mögé felcsapott kék lámpával sziréna nélkül akart arcoskodni. Pedig az se szabályos úgy.

2021. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a sztoridat illetően, a betegszállítók azért nem mentők... és bár kétlem hogy en bloc parasztok lennének, én azért ismerek nem egy igazi őstulkot aki betegszállítónak ment, mert kb. csak jogsi és egy kis fizikum kell hozzá.
2021. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2, mentősök*
2021. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, miért kéne elsőbbséget adnom neki?


Amúgy ha jól értettem a sztoridat, akkor a bal oldalra húzódtál le, ez eléggé félrevezető lehetett.

2021. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4# Nem, pont a jobb oldalra, mert volt ott is egy ilyen lejáró.
2021. márc. 16. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!