Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legtöbb B-s jogsival rendelk...

A legtöbb B-s jogsival rendelkező ember autó helyett miért nem használ inkább robogót rövid távra?

Figyelt kérdés

Számtalan előnye van a robogónak a kocsikhoz képest, mégis az én tapasztalatom szerint 50 sofőrből 1 használ csak robogót. Oké, nyilván hosszú távon, sok cucc hordozásánál, télen, vagy esőben jól jön a kocsi, de városon belül, munkába járáshoz, kisebb bevásárlásokra, afféle lóti-futi járműnek ezerszer praktikusabb a robogó.


Előnyei:

- SOKKAL olcsóbb megvenni, átíratni, biztosítani, üzemeltetni, fent tartani, javíttatni. Töredéke a kocsiénak. Az én robogóm pl. 1,5 litert fogyaszt 100-on.

- Nincs parkolási gond. Akárhol megállhatsz vele, mint bringával.

- Sokkal mozgékonyabb, fordulékonyabb, nincsenek számára akadályok, zsákutcák.

- Nagyon egyszerű vezetni. Csak húzni kell a gázt, meg indexelni. Amúgy meg olyan mint a bringa.


Most nem megyek bele olyanokba, hogy mennyivel szabadabb érzés az egész, mennyivel feelingesebb az élmény, mert ezt embere válogatja, kinek mennyire jön be. A fent említett tények viszont objektívak.


Miért van az, hogy emberek inkább mégis kocsit vezetnek? Nyáron százezer fok van bent, zabálja a benzint, folyton parkolóhelyet kell kutatni, aztán centizve beállni, szűk szakaszokon suta mint a téli álmából felzavart medve, és ha valami elromlik rajta, az ember dobálhatja ki rá a tíz, rosszabb esetben százezreket.


Nekem van kocsim, és robogóm is. Márciustól Novemberig szinte csak a robogót használom, csak 40-50 km-nél hosszabb utakra veszem igénybe a kocsit, de az ritka.



2019. aug. 28. 20:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%
mert vinni kell a családot is, amúgy köszönjök a propagandát
2019. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Munkahelyre, bávásárlásra, mindenhova? Soha nem mész egyedül el otthonról?
2019. aug. 28. 20:50
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Több ok közül, hogy félnék ilyenre ülni.

Baleset esetén ehhez képest sokkal biztonságosabb az autó.

2019. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
amikor megyek egyedül a tömegkölekedést használom, mivel nem akarom feleslegesen szennyezni a környezetet egy robogóval, vagy biciklivel megyek szintén azért mert nem olyan környezetszennyező pazarló mint egy robogó
2019. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
A környezetszennyezéshez annyit tennék hozzá, hogy míg az én robogóm 1,5 litert fogyaszt, egy busz ennek mondjuk a tízszeresét, tehát tízszeres a szennyező faktora. Tehát egy buszon minimum kell ülnie 10 felnőtt, B-s jogsival rendelkező embernek ahhoz, hogy egálba legyen a környezetszennyezés, ami Budapesten nyilván lehetséges, de vidéken vannak olyan buszok, füstokádő öreg, leselejtezés szélén álló ikaruszok, amin 3-4 nyugdíjasnál alig szoktak egyszerre többen ülni.
2019. aug. 28. 20:59
 6/41 anonim ***** válasza:
53%
a buszon amin megyek általában 50-60an ülnek a biciklit ugyan csak egyedül tekerem de akkor is feleslegesen pocsékolnék el 1,5 liter üzemenyagot a robogóval, ez iszonyat nagy pazarlás...
2019. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Így van, vegyen mindenki egy autót, egy robogót és egy biciklit attól függően épp hova, milyen időjárásban és kikkel megy... logikus... Esetleg még egy bérletet is vegyen, hogy ha az autót a családból más használja, vagy szervizben van, stb. akkor legyen.

Aki meg mindenhova bicilivel meg tömegközlekedéssel jár, az majd ír egy másik kérdés, hogy mi értelme annak, hogy embereknek autójuk meg robogójuk van, amikor kerékpárral és tömegközlekedéssel (busz, vonat), bárhova el lehet jutni.

Te robogóval jársz, más meg nem.

2019. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk eleve nem járok autóval munkába, se bevásárolni. Eszem ágában nem lenne ilyen célra kínozni a részecskeszűrős dupla feltöltős dízel autómat. Így is vezetek egy évben 25-28ekm-t, de ezt 95%-ban városon kívül teszem, bőven elég.

Az autót csak akkor veszem elő városban, ha valami olyat kell vinnem, amit képtelenség kézben elcipelni. Nem szoktam nagybevásárlást csinálni, inkább két naponta megyek boltba, így minden friss legalább, nem spájzolok előre. Kisebb boltok, Spar, Lidl, Aldiból több is útba esik. Az egyik nagy hipermarkettől pedig gyalog 10 percnyire lakom. 5-10 kilót kézben elhozni ilyen távolságról nem esik nehezemre.

Munkába jó időben biciklivel járok. Ha nagyon hideg van, vagy ömlik az eső, hó, arra ott a busz. (Mikor agyatlanul tonnaszám szórják a sót, akkor pláne nem hozom ki az autómat a garázsból, ha nem muszáj.) Legrosszabb esetben is 40-45 perc alatt ott vagyok, az meg simán kibírható.

2019. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy szerintem is jó lenne hogyha minden robogós a pazarlás helyett inkább biciklivel járna ahova megy a robogó oda megy a bicikli is, tényleg nem értem hogy novembertől márciusig miért kell a sok üzemanyagot egy robogóval elpocsékolni, mikor lehetni biciklizni is. Meg a robogó hangos, zabálja a benzint, és ha valami elromlik rajta sokba kerül, ezzel szemben a bicikli halkk, olcsó és nem zabálja a benzint.
2019. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

"A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad" - nagyon rá vagy kattanva erre a "robogó környezetszennyező" témára :D Tisztába vagy azzal, hogy ha minden kocsi, amit 1 ember vezet, robogó lenne, mennyi, de mennyi megatonnával kevesebb káros anyag jutna a környezetbe? Egy robogó 1,5-3 litert fogyaszt, a kocsi 5-15-öt, leszámítva az extrém sokat, vagy extrém keveset fogyasztó járműveket.


Van bringám is, és elég sokat használom. De mivel hegyen lakom, így nem minden esetben akarok kidögleni, mikor boltba megyek. Mert lefele gurulni üres kézzel még maga az álom, de felfelé tekerni megrakott csomagokkal himbálózva a kormányon már nem olyan kellemes. Robogóba ott a csomagtartó, meglepően sok minden fér el benne. Pl egy karton sör (!) simán, az ember ki se nézné abból a kis kaszniból. Különben is járok konditerembe, úszni, futni, úgyhogy mozgok én eleget a bringázáson kívül is.

2019. aug. 28. 22:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!