Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki-milyen levegő és olajszűrőt...

Ki-milyen levegő és olajszűrőt használ az autójába? Mann-Filter, Filtron, Bosch, Mahle? Melyik mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés
2021. márc. 21. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mann/Bosch
2021. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Márkát sose nézem, annyit mondok az autóboltba, hogy közepes minőségűt kérek és otthon beleszerelem.
2021. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy. Lényeg hogy megfelelő időben ki legyen cserélve főleg a motorolaj és szűrő.
2021. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amiket felsoroltál, mindegyik megfelelő. Igen, még a Filtron is, amely a VW gyári beszállítója többek között.
2021. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mann-filter, Hengst.
2021. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mann
2021. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én személy szerint Bosch és Mann, de kuncsaft autókba szinte mindig Filtront teszünk és még soha nem volt vele baj. Levegő/pollen, üzemanyag, stb, mindből jó a Filtron és általában kicsivel olcsóbb, mint a Bosch vagy Mann. Ha olyan autóm lenne, amibe nem 2 fillér jóformán bármi és soknak találnám ezt a két márkát, akkor a Filtron lenne a következő választásom.


Mahle, Valeo és Champion is többnyire jó szűrők, de igazából csak akkor venném ezeket, ha valami apokalipszis folytán nem lenne se Bosch, se Mann, se Filtron, e három közül valamelyik viszont igen. Abszolút 100% minden áron kerülendő az A.Z. Meisterteile, főleg olajszűrőből. Az A.Z. termékek (ez vonatkozik MINDENRE, amiből létezik A.Z. márkás) olcsón felvásárolt selejtes termékek, amiket más gyártó kidobásra küldött, de az Unix megvette olcsón, újracsomagolta A.Z. logóval és felrakta a polcra. Csábító a szakavatalanok számára az alacsony ár és a németes megjelenés, meg hogy a "szakértő" Unixos eladók mennyire ajánlják, de mint mondtam, minden A.Z. termék egy minőségellenőrzésen megbukott, újracsomagolt selejt.

2021. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Levegőszűrő: az autómhoz ha "gyárit" veszek, a gyári logóval ellátott dobozban Mann-Filter szűrő van, rá is van írva. Na most nekem a "gyári" doboz nem ér meg több ezer forint felárat, úgyis csak kibobnám. Ezért közvellenül Mann-Filter szűrőt szoktam venni, a "gyárinak" a feléért. A szűrő meg teljesen ugyan az. A többi szűrővel is így teszek:

Pollenszűrő: Mann-Filter. (De egyszer Bosch volt csak a boltban polcon. Semmivel sem rosszabb.)

Üzemanyagszűrő: Mahle. (Ebből volt amikor Filtron, volt amikor Mahle volt a gyári beszállító. Nekem a Mahle a kialakítási maitt szimpatikusabb, masszívabb. Így ha van, inkább ezt veszem. )

Olajszűrő: Mahle.

2021. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az SCT szűrőkről mi a tapasztalat?
2021. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%
SCT egy csomagolócég, és nem csomagol minőséget. Röviden, tömören ennyi a véleményem róla.
2021. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!