Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 8 hónapos B kategóriás jogsim...

8 hónapos B kategóriás jogsim van, most tervezek robogót venni, mennyire lesz szokatlan/nehéz?

Figyelt kérdés

A jogsim kézhezvételétől számítva van autóm és rendszeresen vezetek. Nyilván így is tapasztalatlan vagyok, de legalább nem teljes mértékben. Viszont a motorokhoz (robogókhoz) még ennyire se értek. Félek, hogy azt se fogom tudni, hogy hogy kell beindítani, meg fékezni/gázt adni. Vagy ez könnyű, és egyértelmű lesz, mint az autónál?

Illetve a közlekedés mennyivel nehezebb? Gondolok itt egyaránt a KRESZ-re, illetve a motor irányítására is. Hamar bele lehet jönni?



2021. márc. 24. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy mentem robogót venni, hogy előtte soha nem ültem még semmilyen robogón. Elsőre kicsit furcsa (hogy kézzel adod a gázt, na meg hogy nincs üres, szóval a sebesség egyenesen arányos a gázzal, ha hirtelen elengeded, mint az autónál, akkor ránt egy kellemeset), de szinte azonnal bele lehet jönni. Nekem a próbakör kb. 50 méter volt (tél volt és hideg), de mire visszatértem már világos volt a helyzet.
2021. márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyenesen menni vele általában nem nehéz dolog.


De sok apró kis trükkje van ezeknek, hogy ne sérülj meg vele.

Pl. ha sokáig nem viselsz kesztyűt, utána kattogni és fájni fog a csuklód egy életen át. Megcsúszik kanyarban egy marék homokon, vizes füvön, csatornafedelen. Elrepülsz akár egy nyomvályú miatt.


Ezeket igazából egy KRESZ tanfolyamon sem nagyon mondják el. Utána kell érdeklődni és óvatosan, lassan fokozatosan, rendes védőfelszerelésben, szerencsével kiismerni.

2021. márc. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 "rendes védőfelszerelésben"


Igen ezzel maximálisan egyet tudok érteni. Egyesek hülyén fognak rád nézni, ha egy 50-es robogóra beöltözöl, protektoros kabát, kesztyű, miegymás, pedig kell az. Ezek a "nagyonmenő" paprikajancsik azt hiszik, hogy a védelem a köbcentivel egyenesen arányos, ezért megveszik a kis kerregőt és papucsban, meg rövid nadrágban kenik neki, pedig szerintem egy ilyen kis robogóra még fontosabb, mint egy nagyobbra. Egyrészt egy mai modern 50-es robogó simán kitol magából 60-65 km/h-t, nekem jó szélben még 70 is megvolt (2006-os Kymco Agility), akkora tempónál meg már azért lehet esni. A másik meg az, hogy ahogy #2 is mondta, a nyomvályúkkal vigyázni kell, mert a pici kerék miatt eléggé tudja dobálni a motort és megcsúszni sem nehéz. Szerintem egy robogóval könnyebb esni, mint egy komolyabb, nagyobb motorral, mert sokkal rosszabb az úttartása. Ergó, igenis kell a normális protektoros felszerelés. Nem kell túlzásba esni, de minimum egy hosszúszárú nadrág (lehetőleg farmer), gerincvédős kabát és kesztyű, na meg nyilván sisak, de az alap. Műszálas cuccot kötelező jelleggel kerüld, mert ha taknyolsz egy nagyot, beleég a bőrödbe.


Ezzel nem elriasztani akarlak a robogótól, nem kell tőle tartani. Szó sincs róla, hogy olyan hű de nagyon veszélyes lenne. Ha odafigyelsz és normálisan közlekedsz, akkor semmi problémád nem lesz. Mindezt csak azért írom, mert jobb félni, mint megijedni. Jobb, ha az ember tisztában van a dolgok veszélyeivel.

2021. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 vagyok: bocs, rosszul fogalmaztam a végén. Lehetőleg nem farmer, hanem abból is normális anyagból készült motoros nadrág. A farmer a MINIMUM.
2021. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!