Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak én vagyok ilyen "szerencs...

Csak én vagyok ilyen "szerencsés" vagy más,8 hónapos terhes kismamának is rendszeresen fütyülnek átadni az ülőhelyet a BKV-n? Már megszoktam a bunkóságot és simán állok 10-12 percet, csak kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Nem szokás, de mit vártál, ez még mindig Magyarország.
2012. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ez Tahófalva 2.

Amikor nekem kibicsaklott a bokám, nem hogy még felálltak volna, hanem még elém ugranak, hogy leüljenek. Jogos, meg sem látszik az, hogy fáj az embernek a lába. Azért figyeltem, javarészt fiatalok teszik ezt, kb. 10 - 20 éves emberek, de van amikor az öreg ember, foglalja az unokájának a helyet.

2012. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik, ez a "népszokás". A négyeshatfos villamos a legrosszabb, mikor még csak olyan 4 hónapos voltam, egy (szerintem) ikerterhes kismama állt a nagy hasával vagy 6-7 megállót. Átadtam volna a helyem de túl messze volt tőlem, a villamos szokás szerint tele, úgyhogy komolyan attól féltem, hogy ha odamegyek hozzá, időközben valami "hullafáradt" 1.90 magas rózsaszíninges ofiszparaszt elfoglalja a helyet. Különben meg azt se divat figyelembe venni, ha valaki idős vagy kisgyerekkel van, sajnos.
2012. okt. 22. 09:25
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Mikor pont a cégnél dolgoztam és bejáráson voltam egy a főnökkel, akkor villamos állt a végállomáson. Minden hely foglalt. Kismama egy 3 éves kisgyerekkel jön, de senki fel nem áll. Ekkor a főnököm hangosan elkezdte mondani, hogy a villamosra kismama szállt fel, valaki adja át a helyét. Erre sem történik semmi. Ő erre ingerült lett és ordított. Na úgy lett hely. Én mindig átadom és azért sokszor látom, hogy átadják. A minap egy vak embernek nem sikerült helyet átadni a fiatal generációnak, de rendre tanítottam őket, pedig nem sokkal vagyok idősebb tőlük.

Nevelés kérdése. Azt hinnénk, hogy az idősek is milyen jól neveltek, pedig nem. Hasonló arányban bunkók, mint a fiatalok. A hely átadását nem köszönik meg. Mondjuk rendszeresen megmondom a magamét ilyenkor.

2012. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

# 4:

Látom, a főnököd, máshol is főnöknek képzeli magát. xD

Ha már itt tartunk: hiába van kitéve a dohányozni tilos tábla, mégis akadnak bunkók, akik elszívják a cigarettájukat.

Azt meg sem kell említeni, amikor leszállok a járműről és a felszállók miatt moccanni sem tudok, annyira elállják az utamat (mintha oszlopok volnának).

2012. okt. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Egy tipp: szerintem szemelj ki egy közelben ülőt és nyugodtan mondd meg, hogy szeretnél leülni. A legtöbb embernek már a kéréstől égni fog a pofája és zavartan engedi át a helyét. A kőtahókat persze nehéz kivédeni, esetükben az lehet jó taktika, hogy egy közelben ülő másik íráshoz fordulsz a kéréseddel és mikor már ülsz, flegmán beszúrod az első delikvensnek, hogy "Ennyiből állt volna". Minimum el fog kicsit gondolkodni, meglátod.
2012. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 : teljesen jogos, a magukat oszlopnak képzelőkkel már korábban is meggyűlt a bajom, most meg attól félhetek, hogy valamelyik, nagy igyekezetében, meglöki a hasamat. Sajnos az emberek egymás iránti toleranciája a nulla körül mozog, és amikor valamelyik tahó azt állítja, hogy "nem vette észre" hogy kismama vagyok, nem is biztos, hogy hazudik. Az a divat, hogy tudomást se veszünk a másikról.
2012. okt. 24. 15:56
 8/10 anonim válasza:
100%

15 éves koromig mindig átadtam az időseknek és a kismamáknak, gyerekeseknek a helyet, de történt 2 eset, mióta nem. Az egyik: tömött busz reggel 6-kor, hulla álmos vagyok. Egy kb 7 hónapos terhes nő szállt fel a buszra, próbáltam felállni, de olyan szorosan álltak mellettem, hogy szinte görnyedtem. Odavágtat hozzám, hogy milyen bunkó kis hülye vagyok, még a helyemet sem adnám át... Táskámat akkor már rég felvettem a földről, álltam volna fel.. De a beszólás után szépen visszaültem. Nehogy már még ezek után...

A másik is reggel történt, idős nénike szállt fel a buszra, egyből felálltam, mondta, hogy nyugodtan üljek vissza, leszáll 2 megálló múlva. Oké, visszaültem. Pár megállóval később elkezdett szidni, hogy milyen kényelmesen ülök, ő meg szegényke ott áll már mióta, ekkora bunkó kölykök léteznek egyáltalán?...


Szerinted hányszor adom át a helyemet mostanában?

2012. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 : Sajnos nagyon sok a frusztrált ember, akik csak bunkók akarnak lenni / be akarnak szólni, mert pl. így vezetik le a dühüket, más embereken, ami nagyon gáz. Nem csodálkozom, hogy ezek után nem adod át a helyed
2012. okt. 28. 14:39
 10/10 anonim válasza:
77%

Így utólag találtam csak rá a postra, elmesélek egy történetet:

a csajszi terhes, de 4, max. 5 hónapos lehet, mert komolyan nem vettük észre Anyuval először, h terhes

amikor észrevettem, már a mellettünk ülő néni pont felajánlotta, h üljön le

de a csaj: nem, nem... mire a néni, h de hát ha baj lesz? erre a nő vállat von... gondolom, megsértődött, h nem adtuk át a helyet, de tényleg nem vettük először észre rajta

éppen csak egy kicsit gömbölyödött ki a hasa

aztán Anyu felajánlotta neki, de nem fogadta el, majd még én is kérdeztem, h de biztos? mire Anyu felállt, és nagy unszolgatásra leült a csaj

erre a vén szatyor elkezdi, h tisztelni kellene azt a nőt, aki gyereket szül, stb...

és aki nem tiszteli, annak gyereke se legyen -.- na gondoltam is magamban, h az ilyen nyuggereket de nem sajnálnám, ha agyonvernék a cigányok -.- annyira undorító a magyar népség, főleg a pestiek zöme

ez az igazi, bunkó, rögtön átkokat szóró hülye p*na, mert egyszer nem figyeltél eléggé a másikra -.-

Jah, és ráadásul az a fajta ember vagyok, aki alapból mindig ugrik, hogy a helyét átadja, ha elesik egy néni, akkor segítek, szóba elegyedek velük, ha ők is akarják, stb...

2013. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!