Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok, lehetne 1-2 kérdésem?

Motorosok, lehetne 1-2 kérdésem?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék motoros jogsit tenni, de úgy gondoltam, hogy már idén elkezdeném megvásárolgatni a felszereléseket, hogy ne egyszerre legyen minden kiadás.


Semmilyen motoros tapasztalatom nincs, 28 éves nő vagyok (175cm), 250-300as motorok jók lehetnek kezdésnek, vagy sok? Jogsi után rögtön tervezek vezetéstechnika tréningekre menni. Városon belül és hosszabb utakra is szeretném, ha alkalmas lenne. Mit gondoltok? Esetleg konkrét ajánlások?


A másik kérdésem a felszerelésre vonatkozik, ilyen motorokhoz túlzásnak számítanak a full protektoros bőrcuccok? Olvasgattam, ilyenekben érezném magam a legnagyobb biztonságban (főleg az elején), de nem akarok pózernek/bohócnak tűnni bennük. Van erre valami íratlan szabály?


Köszönöm, ha segítetek.


2021. márc. 24. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

250-300-as kategória teljesen jó kezdőnek, azzal már lehet közlekedni, túrázni bőven. Azt vedd, ami tetszik, meg megfelel arra a célra amire használnád. (üléspozíció, kényelem, felszereltség)


Felszerelés tekintetében nincs semmilyen íratlan szabály. Azt hordd, amiben biztonságban érzed magad. Minőségi sisak, kesztyű, csizma és teljes protektoros ruha (lehetőleg bőr) erősen ajánlott, nem pózerkedés kisebb kategóriás motoron sem.

2021. márc. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A 250-300as motorok ugyan valóban jók, én azonban azt javaslom előtte szerezz egy kis tapasztalatot kisebb motoron, ha van erre lehetőség.

Ha nincs akkor igazából tök mindegy, 50es motorral is mentek már falnak..

És nem túlzás a full protektoros felszerelés, sőt!

Akárhogy is 250 köbcenti, azért az is tud menni.

2021. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!