Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha be jönnek az önvezető...

Ha be jönnek az önvezető autók, arra is kell majd jogosítvány? Vagy bárki beülhet és mehet vele?

Figyelt kérdés
10 év múlva kb már lehet majd kapni plusz 10 év kell még hogy erre majd át tudjunk állni. Ma láttam a tévében. Tulajdonképpen mesterséges intelligencia, megbízhatóbb még egy profi sofőr nél is. Tényleg szinte semmi hiba lehetőség nincs. Mindet csinál magától, mindent tud amit pl ti is. De azt nem mondta erre kell majd jogsi vagy nem? Szerintetek kell majd rá jogsi?

2021. márc. 24. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az a cél, hogy odáig jussunk, hogy ne kelljen. De ez még sok idő.
2021. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De jó lenne, sajnos tényleg soká lesz. Szegény autós iskolákat de sajnálom.
2021. márc. 24. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Optimista vagy azzal a 10 évvel.

A mesterséges intelligenciával pontosan az a baj, hogy annak fix támpontok kellenek, ami alapján tájékozódni tud, ha az valami oknál fogva nincs ott, a rendszer összeomlott.

Az önvezetős autókkal elérek egy bizonyos szintet, és most tartanak ott, hogy a további fejlesztéssel megrekedtek.

Nem csak az autókat kell fejleszteni, hanem a körülötte lévő infrastruktúrát, utakat, az utakon, utak mellett különböző jelzőket elhelyezni, amelyek segítségével a számítógép tájékozódni tud.


Sok szakember szerint még évtizedeket kell várni az önvezető autókra, feltéve, ha valóban megvalósítható lesz.

2021. márc. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez még minimum 20-30 év, és akkor optimista voltam.
2021. márc. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

a # 4-esnél a pont!


Az önvezetés talán a Marson, Holdon sikeres, de még ott sem.

2021. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!