Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Szovjetúnióban gyártottak...

A Szovjetúnióban gyártottak valaha sport vagy luxus autókat, amik nem voltal annyira ocsmányak, mint az átlag keleti blokkos autók és nem voltak lemaradva a nyugati autókhoz képest?

Figyelt kérdés
Vagy tényleg képtelenek voltak szép autót csinálni?

#szovjet autóipar
2021. márc. 25. 15:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kép lemaradt: [link]
2021. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Gyerek koromban (1980 körül) jópár évig fekete Volgánk volt (M21), nagyon szerettem, bár ovis voltam. De ha láttál már ZIS 110-et (főleg ha láttál élőben), akkor láthatod, hogy szebb, mint az amerikai, amit másoltak (Packard 180). Mai napig szerintem a legszebb autó. Persze nem praktikusság szempontjából városi célra... bár én oda is azt használnám :)
2021. márc. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nahát, nektek Volgátok volt? :O

Csak nem valami magas tisztséget töltött be apuka a pártban? :D

2021. márc. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem, kicsit sem, semmit sem, de persze értem, miért mondod. :)

"Kiselejtezett", tehát valahány évesen eladásra került autót sikerült vennie az összes pénzéből. A nagy kedvenc autója volt, és évek óta hallotta, hogy lehet így venni. Mikor lehetőség volt, sikerült megvennie.

Amúgy mindig is kétkezi munkás volt és elküldte a kommunistákat oda, ahová valóak. De ezt az autót nagyon szerette. Sajnos korán meghalt.

Amúgy később volt egy Nysa-nk is (tudod, ilyen mentőautók voltak a rendszerváltás korában). Azt is úgy vette meg, hogy nem igazán lehetett magánkézben ilyen kis busz, de ő "kisteherautónak" vette meg, kellett is szerelnie félmagas elválasztó falat a két első ülés mögé. Meg engedélyezni, lepapíroznia az átalakítást, hogy mostmár teherautó. Persze amikor rendőr megállította, hogy mi az a 7 ülés még hátul, akkor mondta, hogy azokat szállítja és jó, hogy le vannak csavarozva, ha már vannak pont ott rögzítőpontok, különben elcsúszkálnának... :D

Amikor már lehetett és nem volt baj belőle, akkor már bátran ültünk hátul öcsémmel, nem kellett hirtelen keresni a "leesett kulcsot", amikor egy rendőrautó volt a közelben. :)

2021. márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!