Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hengerfejes lehet?

Szerintetek hengerfejes lehet?

Figyelt kérdés
8 szelepes G Astráról van szó. Másfél éve elkezdte enni az olajat, 10W40-es volt benne sokáig, már azzal kezdte. Tavaly 5W40-est tettünk bele, ezzel szebben jár a motor, de eszi is rendesen. 10 ezer km alatt 1,5 litert legalább után töltögettem. Eddig nem folyt sehol az olaj, az elmúlt hetekben a szelepfedélnél elkezdett szivárogni, az autó alá még nem volt időm nézni, de olajfolt (még) nincs alatta. A kiegyenlítőtartályról, ha letekerem a kupakot fél nap állás után szisszen vagy buggyan egyet, néha meg csak éppen szusszan egy halkat. A tartály fala kicsit koszos belül, a folyadék színét nem tudom megítélni, mert két különböző színű került már bele. A hűtőnél az egyik cső bilincsénél folyik, egyszer már meghúztuk a bilincset pár hete, de megint ugyanott folyik. 2-3 hét alatt egy ujjnyit fogy kb. Egyébként nem füstöl az autó, nem forralja a vizet (85-90 fok között van), nem erőtlen a motor, pöccre indul (még :D). Szervizbe is viszem, de hátha mondtok valami megnyugtatót. Vagy vajon mennyibe fájhat ennél egy motorfelújítás? Megéri megcsináltatni? Vagy adjam el a g.cibe és vegyek egy öreg Swiftet?

2021. márc. 26. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
szelepfedéltömítés
2021. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha szervizbe viszed, még azt is kitalálják hogy komplett motor/váltó/alvázcsere kell.

Hagyd a francba, rakj bele 10/40-est, és a vizet öntögesd utána.

Ha nagyon nagyon szisszen sapka levételnél, és kinyomja a vizet, akkor hengerfejes.

2021. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
Ha eszi a 10W-40-et, akkor az 5W-40-et jobban fogja. Milyen az olaj ? Színe, állaga, keveredett esetleg vízzel, akkor világos trutymákos lesz. Ha a szelepfedélnél van szivárgás, akkor szelep fedéltömítést kell cserélni.
2021. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: Tudom, hogy jobban eszi, de szebb hangja van vele a motornak. Kb fél liter különbség van csak a kettő között, amennyivel többet kell utántölteni. Olajcsere előtt állok épp, úgyhogy elég sötét színű, de normális állagú az olaj.

Igazából most a hűtővizes dolog miatt kezdtem aggódni. Eddig csak az olajat ette, de ez most új.

2021. márc. 26. 14:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyan olajat tegyél bele,amit gyárilag előírnak.Ha 5w40- et,akkor azt.Ez nem lada,hogy sűrűbb olajat teszünk bele,oszt jólvan.

Figyelni kell az olajat és a hűtő vizet,ha trutyis akkor hengerfejes lehet.Bár ez sem minden esetben igaz.

Ecotec motor valamennyire enni fogja az olajat,kb.2006-tól nem jellemző rá.Nekem az F astra is ette az olajat,pedig újonnan vettem.Most egy 2008as corsám van,egy csepp olajat sem fogyaszt.

Érdemes szerelővel megnézetni,mondja meg ő a tutit.

2021. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10.000-ként 1-1.5 liter még annyira azért nem veszélyes, főleg egy Opeltől
2021. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a hűtőfolyadék volt olajos.
2021. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nekem a hűtőfolyadék volt olajos."


az nem baj.

2021. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legalább jelezte, hogy hengerfej probléma van.
2021. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!