Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyárinál 10mm-rel nagyobb...

A gyárinál 10mm-rel nagyobb ET-számú felnit használva ez mennyire fog érződni az autó kormányzásakor?

Figyelt kérdés

Állítólag negatívan befolyásolja a kormányzást a gyári ET számtól való eltérés.

Az új felni minden más paraméterében megegyezik a gyárival.



2021. márc. 27. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Semennyire. Annyit vehetsz észre esetleg, hogy sokkal stabilabb lesz az autó kanyarokban, meg az egyenesfutáson is segít minimálisan.
2021. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bentebb lesz a kerék.

Én 10mm-t sokallom de ha elfér akkor nem gáz. ET43 helyett használok ET38-at. 5mm-el nálam kintebb van a kerék de még így se venni észre különbséget.

2021. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Még egy vérbeli profi pilótának is nagyon sokat kell ahhoz vezetni, hogy egy ilyen felnicsere után azt mondhassa: "ezt a kanyart mindig 74-el vettem be, de az új felnikkel, már 79-el is ugyan úgy elfordulok" :D

Mert nagyságrendileg kb. ennyit jelent(het) egy 10 milliméterrel eltolt felni használata.

Szóval az utcai forgalomban semmi változást nem fogsz észrevenni.

2021. márc. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az hátrányosabb ha kisebb ET számú felnit használunk a gyárinál, mintha nagyobbat?
2021. márc. 27. 15:02
 5/14 anonim ***** válasza:

Reggel az volt a kérdésed mi van ha nagyobb, most az hogy mi van ha kisebb.

A válasz ugyan az.

2021. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobb az ET akkor a kerék bentebb van. Jobban fog dőlni az autó. De, ahogy előttem írták, közúton ezt nem veszed észre. Ellenben esztétikailag már feltűnik, és nem azért, mert jól néz ki
2021. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ET lehet kisebb vagy nagyobb. Ma már mindkettő említésre került, és harmadik alternatíva nincs, szóval remélhetőleg elfogytak az ezzel kapcsolatos kérdések.

Halleluja!

:D

2021. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Összefoglalnám a válaszokatEgyik dolog tehát az esztétika, hogy a keskenyebb nyomtáv kevésbé néz ki jól. A másik, hogy kanyarban ugyebár a kisebb nyomtáv kisebb sebességet tesz lehetővé.

A harmadik következmény viszont a kormánylegördülési sugár megváltozása. Ez állítólag befolyásolja a kormányzási tulajdonságokat, stabilitást és az egyenesfutást. Erre is kiváncsi volnék a tapasztalt emberektől, hogy milyen mértékben.

2021. márc. 28. 09:37
 9/14 anonim ***** válasza:
Semmilyen mértékben, legalábbis olyan mértékben nem, hogy azt közúton számottevően és átlag autósként érzékeld
2021. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"kormánylegördülési sugár"? :D


Bizonyára van ilyen, bár én még nem hallottam még róla.

Írd már le légyszíves, hogy pontosan mi is ez, és miként tudja befolyásolni az egyenesfutást?

2021. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!