Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyárinál 10mm-rel nagyobb...

A gyárinál 10mm-rel nagyobb ET-számú felnit használva ez mennyire fog érződni az autó kormányzásakor?

Figyelt kérdés

Állítólag negatívan befolyásolja a kormányzást a gyári ET számtól való eltérés.

Az új felni minden más paraméterében megegyezik a gyárival.



2021. márc. 27. 08:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10:

Nem tudom, valahol olvastam ezt az ET-számmal kapcsolatban, de ott nem magyarázták el részletesen. Ezért kérdezem.

2021. márc. 30. 08:08
 12/14 anonim ***** válasza:
Rajzolj egy lapra 2 pontot egymástól 5 mm távolságra. Fogj egy körzőt, szúrd le a pontoktól távolabb vízszintesen jobbra, majd húzz egy félkörívet ugyanakkora sugárral mindkettőből jobbra. Ezzel megnéztük, hogy a “kormánylegördülési sugár” (,amivel gondolom vagy az autó nyomtávára, vagy fordulókörére gondoltál) nem változik nagy mértékben, hiába csúsztattuk a kerék helyét oldalirányba. Miliméterekről beszélünk.
2021. ápr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12.

Amiről írsz, az a keréklegördülés.

Ennek így már lenne értelme, viszont ekkora eltérésnél nincs semmi jelentősége.

A kérdező által említett "kormánylegördülési sugár" kifejezés, egy értelmetlen fogalom.

2021. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen, a nyomtávot nemtudom hogyan kevertem ide, késő volt már. 😂
2021. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!