Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kormányösszekötő gömbfej hiba?

Kormányösszekötő gömbfej hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Körforgalomban vagy éles bal kanyar közben a bal oldal felől nyikorgást hallani letekert ablaknál. Műszakin azt mondták, hogy van egy kis lógása a kormányösszekötő gömbfejnek.

Az okozhat ilyet? Mert nem nagy összeg és munka kicserélni. Futóműállításra elvinném persze utána.

Skoda Fabia 2 2011


2021. márc. 27. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Ha nem nagy összeg és munka (valóban nem az, kb. 10 ezer forint párban + munkadíj, illetve max 30 perc), akkor miért nem mész el megcsináltatni és kész?

2. A gömbfej nem nyikorog. A gömbfej lógása milliméterekben mérhető, oda-vissza történő mozgás, szóval folyamatosan nyikorogni nem tud, csak koppanni/kopogni irányváltásnál. De ha elmennél megcsináltatni a gömbfejet, akkor ezt el tudná mondani a szerelő is és egyúttal meg tudná nézni/mondani, hogy akkor mégis mi okozza.

2021. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jövőhéten megyek időpontot kérni a szerelőhöz meg elmondom mi a baj.

Csak érdekelt volna, hogy tényleg az okozza-e, mert neten én is csak kopogást olvastam.

Teljesen balra kitekert kormánynál mikor elkezdek tolatni akkor 20 alkalomból egyszer hallottam kis koppanást.

2021. márc. 27. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!