Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Főtengely szimering cserét el...

Főtengely szimering cserét el tudok végezni otthon egy audi A4 b5 autón?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nagyobb turációnál csepeg az olaj. Szerelő megállapította, hogy a motor elején lévő szemering a problémás, és ki kell cserélni.

Én ezt magam csinálnám. 10 évvel ezelőtt dolgoztam szervízben, de mivel ilyet még nem javítottam, szükségem lenne némi segítségre.

Egy Audi A4 B5 2001 1.6 benzines alz motorról van szó.

Mit ajánlotok, mire figyeljek különösen oda? Mennyire nehéz egyedül, szervíz nélkül kicserélnem?

Mivel jár ez az egész? A légkondició folyadékot le kell engednem feltétlenül?


Előre is köszönöm a segítségeteket, megjegyzéseteket! :)



2021. márc. 27. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Ha értesz hozzá, probléma nélkül meg tudod csinálni.

Viszont gyanítom hogy nem, ezért inkább vidd szervizbe, ne itt kérdezd hogy mit hogyan kell, mert nagyobb bajt is csinálhatsz.

2021. márc. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az elejét le kell bontanod, a klímahűtőt ki lehet fordítani oldalra, nem kell megbontani a csöveit. A motort tekerd jelre, vedd le a szíjakat, utána már csak le kell durrantani az ékszíjtárcsát, kicserélni a szimeringet és fordított sorrendben összerakni.
2021. márc. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!